Haberim olmadan siber suça bulaşır mıyım?

Böyle bir durumsa benim para atma sıram gelene kadar devam edebilirim :D

Vallahi şimdi düz mantık yapıyorum. Freelancer olduğunuzu düşünün ve bir iş yaptınız. Karşılığında ücret aldınız. Sonra size gelip diyorlar ki bu para aklama. Ne gibi bir suçunuz olabilir ki? Şimdi de ben sosyal medya hesaplarını destekleme karşılığında ücret alıyorum. Öyle bir durum olsa bile haberim yok.

CC ne demek?
Birilerin kredi kartlarını bilgilerini ele geçirerek paraları alıyorlar. Yani ordan aldıkları parayı size gönderiyor olabilirler.

Vallahi şimdi düz mantık yapıyorum. Freelancer olduğunuzu düşünün ve bir iş yaptınız. Karşılığında ücret aldınız. Sonra size gelip diyorlar ki bu para aklama. Ne gibi bir suçunuz olabilir ki? Şimdi de ben sosyal medya hesaplarını destekleme karşılığında ücret alıyorum. Öyle bir durum olsa bile haberim yok.
Gerçek kişi veya herhangi bir şirketsen (şirket olmasan bile) kazandığın parayı vergilendirmek zorundasın. Ama bağış vb. durumlarda derneklerin çoğunun belli durumlarda vergi muafiyeti oluyor. Freelancer veya herhangi bir yerden banka hesabına gelen parayı vergilendirmeye (en azından hesabını verebilmeye) mecbursun.

Para tatlı geldi ama birkaç lira için sıkıntı almaya gerek yok. Numarayı engelledim Telegram hesabımı kapattım. 120 liradan da bir şey olmaz herhalde 3-4 tane kola parası 😂.

Yeni konular

Geri
Yukarı