Haberler ve ilgi alanları gözükmüyor

Arslanbabus

Picopat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarı açtığımda sağ altta haberler ve ilgi alanları kısmı resimdeki gibi çıkıyor üstüne gelince düzeliyor ama üstüne gelmeden hep böyle gözüküyor. Nasıl düzeltebilirim?

Ekran görüntüsü 2024-03-01 194640.png

Normalde orada hava durumu falan yazıyor ya bilgisyarı ilk açtığımda bu şeklide gözüküyor ve üstüne mouse ile gelmeden düzelmiyor.

Şu an evde değilim de tam nasıl bir yer olduğunu hatırlayamadım.
O görev çubuğuna sağ tıklayıp açılan küçük pencerede bulunan haberler ve ilgi alanları yazan yere fareyi getirip ekran görüntüsü atar mısınız?

Şu an evde değilim de tam nasıl bir yer olduğunu hatırlayamadım.
O görev çubuğuna sağ tıklayıp açılan küçük pencerede bulunan haberler ve ilgi alanları yazan yere fareyi getirip ekran görüntüsü atar mısınız?
şuanda malesef ben de evde değilim orda normalde hava durumu yazıyor ama bilgisayrı ilk açtığımda böyle gözüküyor.

resimdeki gibi

Şu anda maalesef ben de evde değilim orada normalde hava durumu yazıyor ama bilgisayrı ilk açtığımda böyle gözüküyor.

Resimdeki gibi.

Sizin sorununuz sanırım o bölümde haberler ve ilgi alanları yerine sadece hava durumunun olmasını istiyor olmanız galiba. Yanlış anladıysam af buyurun kafam karıştı biraz.

Sizin sorununuz sanırım o bölümde haberler ve ilgi alanları yerine sadece hava durumunun olmasını istiyor olmanız galiba. Yanlış anladıysam af buyurun kafam karıştı biraz.
Windows 11 de kendi kendine geliyordu oraya hava durumu ama Windows 10 da mouse ile üstüne gelmeden resimdeki gibi çıkıyor.

Hortlatmış gibi olmayayım. Şimdi sorun sanırsam benimle aynı, orada normalde görsel olur yazılar yazar ama bende yok oldu. Sanırsam sorun sizde ki ile aynı. Bende çözüm Görev Yöneticisi'nden, ayrıntılardan explorer.exe'yi bulup kapatıp, sol üste bulunu dosya sekmesine tıklayıp "yeni görevi çalıştır" açtığınızda önünüze gelen ekrana tekrardan "explorer.exe" yazıp Enter'a basıyorsunuz böylece Windows gezini reset yiyor ve düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı