Hacettepe Üniversitesi mühendislik öğrencisi yurtta ölü bulundu

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu kadar olay üst üste normal değil. İnsanlar bir bir ümitlerini kaybediyor artık. Üniversite okuyacaksanız bile İstanbul'da veya büyükşehirlerde okumayın. İnsanın yüküne yük katar. Psikoloji bozar. Üniversite okuyacağınıza fabrikada çalışın şu an için gerçekten daha garanti bir yol. 25 yaşınıza kadar bir şeylere girişirseniz daha rahat bir hayat yaşarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar olay üst üste normal değil. İnsanlar bir bir ümitlerini kaybediyor artık. Üniversite okuyacaksanız bile İstanbul'da okumayın. İstanbul insanın yüküne yük katar. Psikoloji bozar. Üniversite okuyacağınıza fabrikada çalışın şu an için gerçekten daha garanti bir yol. 25 yaşınıza kadar birşeylere girişirseniz daha rahat bir hayat yaşarsınız.
Hocam Hacettepe Ankara'da. Ve de Hacettepe aslında köklü bir üniversite. Belki farklı bir sebebi vardır kişinin bilemeyiz. Son olarak da herkes fabrikada çalışamaz.

İstanbul'da 1 milyondan fazla üniversite öğrencisi var. Birkaç kişi üzerinden drama yapıyorsunuz. Sanki bundan 10-20 sene önce intihar eden üniversite öğrencileri hiç yoktu.

İsteyen istediği gibi gelsin İstanbul'da okusun okulunu, isteyen de inşaata gidip taş taşısın.

Hocam Hacettepe Ankara'da. Ve de Hacettepe aslında köklü bir üniversite. Belki farklı bir sebebi vardır kişinin bilemeyiz. Son olarak da herkes fabrikada çalışamaz.
O boşluğuma geldi. Milyon tane üniversite açıyorlar.

İstanbul'da 1 milyondan fazla üniversite öğrencisi var. Birkaç kişi üzerinden drama yapıyorsunuz. Sanki bundan 10-20 sene önce intihar eden üniversite öğrencileri hiç yoktu.

İsteyen istediği gibi gelsin İstanbul'da okusun okulunu, isteyen de inşaata gidip taş taşısın.
Arka arkaya bu kadar olay herşeyi açıklıyor zaten. Taş taşımak bile daha garanti yol şu an.

İstanbul dışarıdan gelen herhangi bir insan için nimettir, bu ülkedeki en kötü döneme rağmen ayakta kalan tek iyi ve güzel şey İstanbul'dur. Ankara'dan da İzmir'den de gel en kötü İstanbul Üniversitesi'nde oku yine de kültür anlamında sana çok şey katar. Bu intiharları şehir üzerinden yorumlamamak lazım.

İstanbul dışarıdan gelen herhangi bir insan için nimettir, bu ülkedeki en kötü döneme rağmen ayakta kalan tek iyi ve güzel şey İstanbul'dur. Ankara'dan da İzmir'den de gel en kötü İstanbul Üniversitesi'nde oku yine de kültür anlamında sana çok şey katar. Bu intiharları şehir üzerinden yorumlamamak lazım.
İstanbul güzel bir şehir ama paranız ve bol bol sabrınız varsa. 16 sene İstanbul'da yaşamış biri olarak birkaç ay önce gittim ve kafam kaldırmadı :D

İntihar konusu ayrı ve size katılıyorum ama isteyenin istediği gibi okuyabileceğini hiç sanmam.
Maliyetler o kadar arttı ki bazı aileler aylık gelirlerinin tamamını bile gönderse yetmez. Buna da dram demezsiniz sanırım.

Ne olursa olsun saat 8 dersi için 6'da yola çıkmak baya zulüm.

Arka arkaya bu kadar olay herşeyi açıklıyor zaten. Taş taşımak bile daha garanti yol şu an.

Sizin anlamadığınız tek nokta devamlı olumsuz takılmanın, şikayet etmenin bir halta yaramayacağı. Bırak herkes kendi yolunu çizsin, on binlerce öğrenci mezun olduktan sonra en iyi işlerde de çalışacak, yurtdışına kapak da atacak.

Onlardan birisi olmanın da yolu mızmızlanmaktan geçmiyor. Pozitif, sabırlı ve disiplinli olmaktan geçiyor.

Büyük şehirde üniversite konusunda ben de aynı düşünüyorum. Şu devirde insandan kaçacaksın. Direkt küçük Karadeniz illerinden birisini seçerdim ben tekrar üniversite okuyacak olsam.

Geri
Yukarı