Çözüldü Hackintosh Dual boot kurulumu sonrası Windows'ta ve MacOS'ta hesaplar hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cilgintebesir

Kilopat
RAM
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 2400MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kingston HyperX Savage 480GB SSD | WDC 640GB HDD
Ekran kartı
GALAX GeForce® GTX 1060 EXOC 6GB
Anakart
ASUS MAXIMUS VIII RANGER Intel Z170 Soket 1151
İşlemci
Intel® Core™ i5-6600K 3.90 GHz
Buradaki konumda OpenCore ile başarılı bir Monterey 12.3 kurulumu yapmıştım.

Fakat kurulum sonrası sistemler arası geçiş yaptığımda çoğu zaman görsellerde ki şekilde hesap sorunlarıyla karşılaşıyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Bu arada Microsoft hesabım macOS'ta internet hesapları ayarından giriş yapılı fakat Apple kimliğim Windows'ta giriş yapılı değil.

Ekran görüntüsü 2022-04-17 135258.pngEkran görüntüsü 2022-04-17 135323.png

macOS'ta aşağıda ki şekilde Mac cihazı iMac 27" ve Mac Pro olmak üzere 2 adet gözüküyor. "Bu" ibaresi ise cihazlar arasında zaman zaman değişiyor. Mac Pro cihazı video rehberin 16:50 dakikasına göre seri numarasını değiştirdikten sonra ortaya çıktı zaten. Buradaki iMac 27" cihazı hazır seri numarası denilen cihaz mı oluyor? Bu cihazı kaldırabilir miyim?
image.jpgimage.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Tamam zaten iMac olması normal. Eskiden giriş yaptıysan High Sierra da özellikle o cihaz orda o yüzden duruyor. Silebilirsin. Hesaplar için bu confiği kullan. Tekrar giriş yapmanı isterse giriş yap. Bir kere daha istememeli.
MacPro olanı kaldırabilirsin şu an iMac kullanıyorsun zaten.
iMac olan cihazın seri numarası hazır olmuyor mu ben mi yanlış anladım? Video rehbere göre yeni seri numarası oluşturmak için PlatformInfo içerisinde aşağıdaki seçimi yapıp kaydetmiştim ben de.
1650232273127.png

config dosyanı paylaşır mısın?
config'imi siz yapmıştınız zaten 😅

Tamam zaten iMac olması normal. Eskiden giriş yaptıysan High Sierra da özellikle o cihaz orda o yüzden duruyor. Silebilirsin. Hesaplar için bu confiği kullan. Tekrar giriş yapmanı isterse giriş yap. Bir kere daha istememeli.

Çözüm
Eskiden giriş yaptıysan High Sierra da özellikle o cihaz orda o yüzden duruyor.
Hayır, Apple kimliğimde macOS'u ilk defa bu Hackintosh kurulumum ile kullandım. Daha önce macOS veya Mac cihazı kullanmamıştım. 2019'da kullanmayı bıraktığım iPhone 5s cihazım Apple kimliğimde duruyordu sadece, onu kaldırdım. Dediğiniz şekilde Mac Pro cihazını kaldırıyorum o zaman?

Bu arada Microsoft hesabım macOS'ta internet hesapları ayarından giriş yapılı fakat Apple kimliğim Windows'ta giriş yapılı değil.
config'i de deneyeceğim fakat bu bahsettiğim durum bu soruna sebep olmuş olabilir mi? Hesap sorununu Windows'ta da yaşamam garibime gitti çünkü. Mail'lerime erişmek için macOS'ta Microsoft hesabıma giriş yapmıştım.

@yusufklncc Windows'ta iCloud hesabımı eklemeye çalışırken aşağıda ki şekilde hata ile karşılaşıyorum. Düzelt sorunu çözmüyor ne yazık ki.

Burada gönderdiğiniz aynı config'i kullanmaktayım hâlen.

(!idspnInternetMailICloudAccountName)
image.jpg

Geri
Yukarı