Hackintosh icin EFI dosyasi

stockrimsn

Centipat
Daha fazla  
RAM
HyperX 16GB (8+8) 2667 MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA XPG 256GB
Ekran kartı
ASUS RX 580 8GB
Anakart
MSI B365 PRO-VH
İşlemci
Intel Core i5 9400f
Henuz ekran kartini almadim, elimde GTX 1660 var. macOS Sonoma kurdum bilgisayara ve duzgun calisiyor sadece ekran karti GTX 1660 oldugundan 8 MB ekran karti diyor ve video falan acamiyor. RX 580 8 GB ekran karti yolda geliyor. EFI degistirmeme gerek var mi yani EFI her donanima ozel mi oluyor? MSI RX 580'i taksam direkt calisir mi yoksa baska bir EFI mi bulmam gerekiyor. Bilgi verirseniz cok mutlu olurum, teşekkürler.

Kullandigim EFI: olarila.com'daki islemcime uygun desktop efi

Henuz ekran kartini almadim, elimde GTX 1660 var. macOS Sonoma kurdum bilgisayara ve duzgun calisiyor sadece ekran karti GTX 1660 oldugundan 8 MB ekran karti diyor ve video falan acamiyor. RX 580 8 GB ekran karti yolda geliyor. EFI degistirmeme gerek var mi yani EFI her donanima ozel mi oluyor? MSI RX 580'i taksam direkt calisir mi yoksa baska bir EFI mi bulmam gerekiyor. Bilgi verirseniz cok mutlu olurum, teşekkürler.

Kullandigim EFI: olarila.com'daki islemcime uygun desktop efi

Başka EFI aramanıza gerek yok. Direkt tanıyacaktır.

Hocam peki ben daha macOS kurmadim. GTX 1660 takili 580 hala gelmedi, simdi kursam kart geldiginde karti takip sistemi calistirsam direkt algilayip calistirir mi? Yoksa geldiginde karti takip kursam daha mi iyi olur?
Baştan macOS kurmanıza gerek yok. RX 580'i taktığınızda hiçbir sürücü yüklemeden direkt tanıyacaktır.

RX 580 ekran karti elime ulasti, taktigim gibi monitorden goruntu alamamaya başladım, BIOS ayarlarindan boot options harici, Advanced ayarlardan Windows 10 UEFI/CSM midir nedir oyle bir ayar vardi o ve ReSize BAR enabled olunca goruntu gelmiyormus. Bunlari yapmadan ki zaten gerek yok yapmaya, ilgili BIOS ayarlarini yaptim ve MacOS'u boot ettigim anda direkt ekran kartini gordu ve her şey mukemmel bir sekilde calisiyor. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı