Hackintosh için ekran kartı tavsiyesi

Kadr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 12. Nesil İ7-12700F/ MSI GTX 1650 VENTUS XS OCV1 / GIGABYTE H610M S2H DDR4 / T-FORCE TUF GAMİNG 8x2 3200 Mhz Dual Kit / KIOXIA Exceria NVMe SSD 250 / WD Green 240 / Thermaltake TH240 ARGB Sıvı Soğutma / Thermaltake Smart BX1 650W PowerSupply / Uzay Montaj
Meslek
İşsiz
Arkadaşlar selamlar. Yakında ufak bir bütçe ile ekran kartı almayı planlıyorum. Aynı para seviyesinde bir birinden farklı belli başlı birkaç AMD ve birkaç NVIDIA ekran kartı mevcut. Ben Athlon 3000G bulunan sistemimde hangi marka ekran kartı kullanırsam sıkıntı çıkmadan ekstra driver kurmadan sıkıntısız şekilde çalıştırabilirim. Ya da eğer driver kurulumu gerekliyse (her iki kart içinde) hangisinin eski kartlara desteği daha fazla.

Fiyatı anlaşılırsa (pazarlık) alınacak kartlar:
R9 270 OC.
GT 1030.
GTX 750 Ti.
GTX 780 Ti.
RX 570 (4 GB)

Bu kartlarından herhangi birinde driver sorunu çeker miyim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 almaya çalış.

RX 570 almaya çalış.

Çalışacağım fakat çok fazla bir bütçem yok ve o bütçemin bayağı bir üstünde. Bayağı bir beklereyerek alabilirim fakat biraz tezcanlıyım. Peki daha düşüklerini de listede gördüm, sürücü bakımından sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD tarafında wge. Kext dışında sürücü diye bir şey yok. R9 270 için fakeıd denersin. Belirttiğin NVIDIA kartlar ile en fazla High Sierra'da takılırsın.

Yardımınız için teşekkür ederim. Driver olaylarını bilmediğim için daha doğrusu. KXT dosyalarını, anlamanız için driver ile kast ettim kusura bakmayın. Müsaitseniz R9 için fakeid olayını kısaca bahseder misiniz?

Geri
Yukarı