Hackintosh için işlemci veya ekran kartı önerisi

picarean

Hectopat
Yer
İzmir
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
Kioxia M2 SSD 480 GB
Ekran kartı
Nvidia GTX 1660
Anakart
B560M-H
İşlemci
i3 10100F
Merhaba, şu anki bilgisayarıma Hackintosh yükledim fakat ekran kartım uyumsuz olduğu için düzgün çalışmadı tabii ki de. Ben bu durumda ekran kartımı uyumlu bir ekran kartı mı ( bütçem az olduğu için GT710 gibi bir şey) almalıyım yoksa APU bir işlemci mi almalıyım? Photoshop, Final Cut Pro vs. kullanacağım. Yoksa direk Windows mu kullanmalıyım, Mac'in arayüzünü çok beğendiğim için kullanmak istiyorum biraz da.

Merhaba, şu anki bilgisayarıma Hackintosh yükledim fakat ekran kartım uyumsuz olduğu için düzgün çalışmadı tabii ki de. Ben bu durumda ekran kartımı uyumlu bir ekran kartı mı ( bütçem az olduğu için GT710 gibi bir şey) almalıyım yoksa APU bir işlemci mi almalıyım? Photoshop, Final Cut Pro vs. kullanacağım. Yoksa direk Windows mu kullanmalıyım, Mac'in arayüzünü çok beğendiğim için kullanmak istiyorum biraz da.
Bütçe?

Ben olsam güçsüz bir ekran kartı çekerdim. İşlemci değiştirmek biraz daha zahmetli. Oyun oynayacağım diye işlemci mi değiştireceksin şimdi?

En mantıklısı işlemciyi sat ve F serisi olmayan işlemci al. (Daha üst bir model.)

Merhaba, şu anki bilgisayarıma Hackintosh yükledim fakat ekran kartım uyumsuz olduğu için düzgün çalışmadı tabii ki de. Ben bu durumda ekran kartımı uyumlu bir ekran kartı mı ( bütçem az olduğu için GT710 gibi bir şey) almalıyım yoksa APU bir işlemci mi almalıyım? Photoshop, final cut Pro vs. kullanacağım. Yoksa direk Windows mu kullanmalıyım, Mac'in arayüzünü çok beğendiğim için kullanmak istiyorum biraz da.

Final cut vs Mac cihazlar için özel olarak geliştirilen ve optimize edilen uygulamalardır ve tahminimce zaten render süresi ve verimliliği için kullanmayı düşünüyorsun. Ancak bu uygulamalar Apple'ın ürettiği cihaz donanımları için optimize edildiği için farklı bir sistemde çok verimli çalışmayacaktır. Tavsiyem window ta muadil programları kullanmanızdır, eğer Mac arayüzünü seviyorsanız nexus gibi programlarla coustom temalar yükleyip kullanabilirsiniz ancak bunun da performansa etki edeceğini unutmayın

RX580 alırsam bir sıkıntı yaşar mıyım, akıcı bir şekilde kullanabilir miyim sizce, RX6600 bütçemi aşıyor biraz şu an.

Yaşamazsınız, RX 580 de uyumlu bir kart.

Geri
Yukarı