Hackintosh Kurulumu

hrrcnknn

Hectopat
Merhabalar technopat ailesi hackintosh kurulumu ile alakalı bir yardım talebinden bulunmak istiyorum.
HP Pavilion 6710 tr kodlu bir masaüstü bilgisayarım var, kısaca donanımı intel core i3 işlemci, 4 gb ddr3 ram, nvidia gt 430 ekran kartı v.s ayrıca uefi bios.
Daha önce eski bilgisayarım da (kendim toplamıştım) iatkos ml2 sürümünü 4 seferde araştıra ede bilgisayarıma kurmayı başarmıştım, fakat bu bilgisayar da karşıma çıkan sorunu günlerdir aşamadım. Bilgisayarım boot bölümünde usb belleği görüyor fakat uefi bootda gözükmüyor. Transmac ile yaptım olmadı, sanal makinede hackintosh üzerinden "Recep Baltaş" beyefendinin videosunda verdiği direktifler ile usb hazırladım olmadı, boot disk utility programı ile usb diskin bir bölümünü chameleon bootloader yaptım diğer kısmına sistemi restore ettim, onu gördü ama boot menüsünde kurulumu seçmeme rağmen tekrar tekrar boot menüsüne attı durdu beni....
Bu işin olur bir yanı yoksa, yani sistemim bu işe uygun değilse vazgeçicem.
Vereceğiniz cevaplardan dolayı şimdiden teşekkür eder, herkese iyi geceler dilerim

Merhaba. nVidia gt 430 ekran kartını mac osx tanımıyor. Tanımadığı içinde kurulumda restart atıyor. Sistemi kurduktan sonra ekran kartı için ml2 kext dosyasını indirp kurmak gerekiyor. Bende bir arkadaşımın bilgisayarına öyle kurmuştum. Ekran kartını kasadan çıkarıp onbord ekran kartını kullanın. Büyük ihtimal kuruluma geçecektir. Kurulum bittikten sonra vereceğim sitedeki ekran kartı kextini indirip kext utility ile kurun. Kurduktan sonra sistemi kapatıp ekran kartını takın GraphıcsEnabler=Yes yazarak sistemi başlatın. Kolay gelsin.

Hackintosh [NEW] 10.8.2 Nvidia GeForce GT 430 UPDATED & FIXED - Downloads - OSx86.net

Merhaba. nVidia gt 430 ekran kartını mac osx tanımıyor. Tanımadığı içinde kurulumda restart atıyor. Sistemi kurduktan sonra ekran kartı için ml2 kext dosyasını indirp kurmak gerekiyor. Bende bir arkadaşımın bilgisayarına öyle kurmuştum. Ekran kartını kasadan çıkarıp onbord ekran kartını kullanın. Büyük ihtimal kuruluma geçecektir. Kurulum bittikten sonra vereceğim sitedeki ekran kartı kextini indirip kext utility ile kurun. Kurduktan sonra sistemi kapatıp ekran kartını takın GraphıcsEnabler=Yes yazarak sistemi başlatın. Kolay gelsin.

Hackintosh [NEW] 10.8.2 Nvidia GeForce GT 430 UPDATED & FIXED - Downloads - OSx86.net

Benim sorunum ekran kartı ile ilgili değil, bu ekran kartı bir önceki bilgisayarımda da takılıydı grafik kartı ile ilgili bir problem yaşamamıştım ml2 yüklemesinde. Benim sorunum flash diskim boot ekranında görülmüyor.

UEFI bios anakartta nvdia gt430 ekran kartını test ederek ml2 kurmaya çalıştım. iAtkos l2 üzerinde usb diski hazırladım. Kurulumda usb uefi boot loader olmasına rağmen sistem her kurulumda reset atıyordu. Yani USB'ye chameleon bootloader kursan ve parametre kodlarını yazsan bile sistem reset atmaya devam edecektir. Zaten uefi boot için chalemeon bootolader kurmuşsunuz. Dediğim gibi kurulum ekranına gelmek için onbord ekran kartını kullanmanız gerekiyor. Tabi onbord ekran kartınız ml2 destekliyorsa burda da reset atabilir.

UEFI bios anakartta nvdia gt430 ekran kartını test ederek ml2 kurmaya çalıştım. iAtkos l2 üzerinde usb diski hazırladım. Kurulumda usb uefi boot loader olmasına rağmen sistem her kurulumda reset atıyordu. Yani USB'ye chameleon bootloader kursan ve parametre kodlarını yazsan bile sistem reset atmaya devam edecektir. Zaten uefi boot için chalemeon bootolader kurmuşsunuz. Dediğim gibi kurulum ekranına gelmek için onbord ekran kartını kullanmanız gerekiyor. Tabi onbord ekran kartınız ml2 destekliyorsa burda da reset atabilir.
Merhaba
Dediğiniz gibi gt430 u çıkardım onboard vga kullanarak kurulumu denedim fakat sonuç yine aynı, flash disk uefi boot bölümünde görünmüyor ....

Clover uefi bootloader kullanmanı tavsiye ederim.. Youtubede videolarını izle..İnternetten dosyayı indir flash belleğe yükle.. Kurulumu Clover uefi bootloader ile yap...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı