Hackintosh Monterey internet bağlantısı nasıl yapılır?

RadeonSensor'u Enable yapılmasının amacı nedir anlamadım ama...
Buyur Reset NVRAM yapıp denemeni yap. A520 için gerekli SSDT'yi ACPI+config.plist'e eklemeyi unutma.
Paylaştığınız EFI’de gerekli SSDT’yi ACPI ve comfig.plist e ekledim. Daha sonra Venturaya geçip SSD içindeki EFI klasörünü yeni hazırlanmış olanla değiştirdim. Restart deyip açmadan önce bi NVRAM reset yaptım. Sonuç değişmedi işlemlerde bir yanlışım yoksa.

Tamam da Ryzentosh bir sistemde DeviceProperties ile bir işin yok. Performanssız tanısına nasıl varıyoruz şu an? Geekbench yaptın mı? Power Gadget'i de indirip frekans ve sıcaklılara bakıver. AMD GPU'ya yapsan yapsan DeviceProperties girdisi ile string eklersin, o da sırf kozmetik ki kendi tanıması lazım zaten. Tanımıyorsa da spoof yapılır en fazla. AMD'de öyle Intel'deki gibi her türlü şeyin ince ayarı gerekmiyor, kaldı ki daha iyi bence.

Bu arada yaptığın BIOS ayarlarını da belirtir misin?

Tamam da Ryzentosh bir sistemde DeviceProperties ile bir işin yok. Performanssız tanısına nasıl varıyoruz şu an? Geekbench yaptın mı? Power Gadget'i de indirip frekans ve sıcaklılara bakıver. AMD GPU'ya yapsan yapsan DeviceProperties girdisi ile string eklersin, o da sırf kozmetik ki kendi tanıması lazım zaten. Tanımıyorsa da spoof yapılır en fazla. AMD'de öyle Intel'deki gibi her türlü şeyin ince ayarı gerekmiyor, kaldı ki daha iyi bence.

Bu arada yaptığın BIOS ayarlarını da belirtir misin?
  • Above 4G Decoding > Enabled (Enabled olunca aşağıya gelecek ayarı Disabled yapın)
  • Fast Boot > Disabled
  • CSM > Disabled
  • IGPU > Disabled
  • IOOMU gibi bir ayar vardı o da Disabled
Performanssız olması tanısına şu şekilde ulaşıyorum, açılırken şifremi girmeye başlayınca bir donuyor 2 dk civarında bekletip geri geliyor. Apple logosuna tıklıyorum sol üstten mouse imleci bir 2 dk dönüyor. Bu Mac Hakkındaya tıkladığımda gelmesi 5 dk alıyor. Herhangi bir programı açmak aynı şekilde 5 dk sürüyor. Açık programı aşağıya almak istediğimde donuyor cevap vermiyor 3-5 dakika sonra kendine geliyor. Kısacası kullanılamaz halde. İstediğiniz programları indirmeyi geçtim hazır halde olsa bile çalışıp sonuç dönmesi bir hafta alır bu şekilde.

Sorunun kaynağı %99 olarak senin şu an kullandığın SSD. Yanlış hatırlamıyorsam kronik sorunlu bir SSD kullanıyorsun. Hadi %1 ihtimal de imaj veya installer ile alakalı diyelim. Disk boşluğu ne durumda? Normalde okuma/yazma hızları nasıl? Ayrıca diski daha öncesinde macOS için biçimlendirdin mi yoksa kurulumda mı biçimlendirdin?

Sorunun kaynağı %99 olarak senin şu an kullandığın SSD. Yanlış hatırlamıyorsam kronik sorunlu bir SSD kullanıyorsun. Hadi %1 ihtimal de imaj veya installer ile alakalı diyelim. Disk boşluğu ne durumda? Normalde okuma/yazma hızları nasıl? Ayrıca diski daha öncesinde macOS için biçimlendirdin mi yoksa kurulumda mı biçimlendirdin?
Disk 250GB ve içinde başka bir şey yok, sırf Hackintosh için yeni satın aldım. Kutu SSD ama NVMe değil. Okuma yazma hızı 530/530 olması lazım. Diski daha öncesinde biçimlendirmedim. Kurulum aşamasında biçimlendirip kuruluma geçiyorum.

Ana SSD olarak Crucial P3 512 GB kullanıyorum. Windows 11 64 kurulu içinde. Eğer aynı SSD’ye Hackintosh’u da kurmak mümkünse deneyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
P3'te 50-60GB alan ayırıp, o alana tek diskte olacak şekilde Dual Boot kurulum yapar mısınız? Sorun devam etmiyorsa dediğime çıkacak zaten durum.

Alan ayırma ve Windows'ta diski HFS olarak biçimlendirme için bakabilirsin:

P3'te 50-60GB alan ayırıp, o alana tek diskte olacak şekilde Dual Boot kurulum yapar mısınız? Sorun devam etmiyorsa dediğime çıkacak zaten durum.

Alan ayırma ve Windows'ta diski HFS olarak biçimlendirme için bakabilirsin:
Hocam dediğiniz gibi SSD kaynaklı bir sorunmuş. P3 SSD’ye kurduğumda sorun kalmadı. Gayet akıcı çalışmakta. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı