Çözüldü Hackintosh OpenCore 0.8.4 TPM 2.0 desteği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alsdk98

Centipat
Yer
Hatay İskenderun
Daha fazla  
Meslek
Computer Programmer
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA SU630 (Hackintosh kurulu olan ssd) & PM991
Ekran kartı
Nvidia RTX2060 6GB GDDR6 192-Bit Refresh 2020
Anakart
MONSTER TULPAR T7 V20.2
İşlemci
Intel i7-10750H-2,60GHz Turbo Boost ile 5,0GHz
Windows 11 & macOS Monterey 12.6 Dual boot kurulumum var fakat Hackintosh çalıştırmam için TPM 2.0 kapatmam gerekiyor BIOS'tan her seferinde ayar yapmak yerine.
TPM 2.0 aktifken Hackintosh çalıştırmam mümkün müdür?

TPM 2.0 ile Secure Boot'un bir bağlantısı olmaması gerekmekte bildiğim kadarıyla. TPM 2.0'ı açıp Secure Boot'u kapatabiliyor musunuz?
Evet kapatabiliyorum aygıt yöneticisinde güvenilir platform modülü 2.0 da kayboluyor ama kapattığım zaman ilginç bir şekilde ve Windows 11 bellek bütünlüğü devre dışı diyor Defender'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unuz en son sürüm mü?
Sanırım değil monsterdan bios update dosyalarını paylaşmalarını istedim fakat yanıt alamadım monster notebooklar için güncel bios indirebileceğim bir yer var mıdır ? Cihazı aldığım zaman Windows 11 yoktu bununla ilgili bir sorun olabilir ben de aynısını düşünmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Notebook geri dönüş yapacaktır. BIOS'da varsayılan ayarlara alıp dener misiniz bir de?
Denedim default ayarlara çektim sonra tekrar kendi ayarlarımı yaptım aygıt yöneticisinde tpm var fakat windows defenderdan bellek bütünlüğü aktif ettiğim zaman opencore windowsu başlatamıyor

Dosya Ekleri

• tpm.png
    tpm.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 18
  • bellek bütünlüğü.png
    bellek bütünlüğü.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 23
  • tpm2.png
    tpm2.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 25
Denedim default ayarlara çektim sonra tekrar kendi ayarlarımı yaptım aygıt yöneticisinde TPM var fakat Windows Defender'dan bellek bütünlüğü aktif ettiğim zaman OpenCore Windows'u başlatamıyor.

OpenCore'u da kötü bir yazılım olarak gördüğü için boot etmiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı