Çözüldü Hackintosh Ryzen disk izlencesinde HDD görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
IMG_20200109_233944.jpg
IMG_20200109_234031.jpg

Merhabalar, buraya kadar geldim. Tüm aygıtları göster de açık fakat sistemimde 2 adet HDD var ve ikisi de burada görünmüyor, sistemi HDD'ye kuracaktım bulamadığım için kuramıyorum.
  • R5 1600
  • RX580

Çözüm
Anakartınız nedir? Ayrıca SSD diskinizi görüp diğerlerini görmemiş. Burada sata portlara dikkat ediniz. (İlk sıralara takınız genel olarak.) Anakart kaynaklı olabilir. Mojave sürümü deneyiniz bence.
Windows üzerindeki Disk Yönetimi ile HDD'nin bölümlerini silip dener misiniz? Sadece silin, yeni bölüm oluşturmayın, bir de böyle deneyin. Kesin olur demiyorum, ama benim bir disk gözükmüyordu, bu şekilde yaptıktan sonra gözükmeye başlamıştı.

Windows üzerindeki Disk Yönetimi ile HDD'nin bölümlerini silip dener misiniz? Sadece silin, yeni bölüm oluşturmayın, bir de böyle deneyin. Kesin olur demiyorum, ama benim bir disk gözükmüyordu, bu şekilde yaptıktan sonra gözükmeye başlamıştı.
Tüm bölümleri sildim, daha sonra 1 bölüm olarak harf atadım. Harf de mi atamayayım?
EFI bölümünü falan diskpart ile silip sonra tek bir bölüm oluşturdum, ayrılmamış olarak gözüküyordu harf atadım ve öyle denedim yine de işe yaramamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel mi? Sata AHCI mi? Ayarlarınız tam mı?
BIOS F50 sürümü yani güncel, Sata ACHI, ayarları tam olarak yaptım, yine kontrol ediyorum şimdi.
Bu saatte deniyorum vallahi, dediğiniz tüm ayarları yaptım bir daha boot yerine gelmeye çalışıyorum şu anda.
Yine aynı hocam hâla görmüyor.

"USB diski --> EFI --> Clover --> kexts --> Others klasörüne AHCIPortInjector.kext isimli kext sürücüsünü edinip, ekleyiniz." Bu yöntemi de denedim Kemal Alkın yazmıştı bir konuya o da fayda etmedi.

Son düzenleme:
Anakartınız nedir? Ayrıca SSD diskinizi görüp diğerlerini görmemiş. Burada sata portlara dikkat ediniz. (İlk sıralara takınız genel olarak.) Anakart kaynaklı olabilir. Mojave sürümü deneyiniz bence.
Gigabyte B450 Gaming X anakartım, sadece kurmak istediğim Harddiski sata portuna takıp öyle deneyeceğim.
IMG_20200110_102127.jpg

Bu şekilde Disk 2'ye kurmak istiyorum içi boş bir HDD.
Çok sağ olun hocam, bu şekilde yaptım. Görünüyor şu an, videonuzu izleyip diğer adımları yapmaya başlıyorum. :) Çok teşekkürler.
IMG_20200110_103902.jpg

Böyle bir hata aldım şimdi, diski sıfırlayıp tekrar deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı