Hackintosh Sistem Topluyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Evet arkadaşlar. Eray, Mac'in sorunsuz çalışacağı bir sistem istiyor. Sistemin güncel olması gerekiyor. Ben de X79 yonga setine sahip bir sistem toplamak istiyordum ama X79 ile bazı güç yönetim özelliklerinin çalışmadığını öğrendim. Bu yüzden Z77 topluyorum. Yine de bir kullanıcı X79 yapmayı başarmış. Bu yüzden iki sistem birden yazıcam, Eray içinden birini seçer.

Parçalar özellikle MacOS uyumlu seçildi.

X79 Sistem:

• Apple OS X Lion @ Mac Apps Store
  • ASUS Rampage IV Extreme
  • Intel Core i7-3930K Sandy Bridge-E 3.2GHz
  • MSI GTX 670
  • G.SKILL Ripjaws Z Series 32GB (8 x 4GB) F3-17000CL11Q2-32GBZL
  • 120 GB SSD

Z77 Sistem:

• ASUS Sabertooth Z77
  • Intel Core i7-3770
  • 16 GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600 (4x4GB)
  • MSI GTX 670
  • 120 GB SSD
  • ASUS Blu-Ray Drive

En uyumlu anakart Gigabyte Z77 serisi fakat Eray ile bunu bir konuşacağız.

Abi senle Eray abiyi Apple'a şikayet edicem :D. Valla ben olsam X79 yapardım. Niye Mac almıyor da hackintosh yapıyor?

Yasa dışı bir şey mi yapıyoruz ki :) Kendime değil sistem benim mac ile işim olmaz çok şükür. Sistem bir yakınımıza malum macin 10.000 TL gibi sattığı konfigürasyonların daha iyilerini 3000 TL ye yapabiliyorsun. Maksat canlı canlı gösterelim düşünüp ürken gençler nemalansın, herkeş mutlu olsun ve mac bir silkelenip insani fiyat seviyelerine insin. Çünkü olay şu Mac prolarda konfigürasyon 3000 TL, amblem ve kasa 7000 TL dayt ısırırım onların elmasını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben getiririm Mac sistem buradan :D . Hoş bende beğenmiyorum bu fiyat politikasını. Bence X79 sistem daha bir güzel durur ama size kalmış tabii. Aslında bir workstation gibi kursanız daha iyi olur gibime geldi ama.

Hayırlı olsun ne olacaksa. Ama güzel birşey olacaktır kesinlikle.

Yasa dışı bir şey mi yapıyoruz ki :) Kendime değil sistem benim mac ile işim olmaz çok şükür. Sistem bir yakınımıza malum macin 10.000 TL gibi sattığı konfigürasyonların daha iyilerini 3000 TL ye yapabiliyorsun. Maksat canlı canlı gösterelim düşünüp ürken gençler nemalansın, herkeş mutlu olsun ve mac bir silkelenip insani fiyat seviyelerine insin. Çünkü olay şu Mac prolarda konfigürasyon 3000 TL, amblem ve kasa 7000 TL dayt ısırırım onların elmasını.

Vay be aradaki fark bak( 7000 TL )

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı