Hackintosh USB ile boot olmuyor

Papamdark

Centipat
Daha fazla  
Merhaba öncellikle, dün tüm zamanımı OpenCore ile Hackintosh kurulumuna harcadım. Maalesef boot USB'si bir türlü başlamadı. Linux'de bazen böyle olduğunda Ventoy kullanarak çözerdim ama şu an çözemedim bunu, farklı laptopumda denedim, Linux ve Windows ortamında denedim. Maalesef etcher ile yazdırdığım imaj boot menüde başlamıyor bile. Öncellikle OS X'den aldığım imajları ve standart EFI'leri denedim, sonra benim laptopumla uyumlu olan EFI'yi denedim, sonra burada ki Techolay imajını denedim. Kısacası süreç böyle, ilk önce derdimi anlattım şimdi sistemimi ve kurmak istediğim imajı söyleyeyim: Monterey kullanmam gerekiyor ve laptopumun özellikleri de ektedir. BIOS ayarlarında sadece Vtd'yi kapattım diğerleri yoktu.

1707822691884.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi kartının desteği yok. Sadece ethernet ile bağlantı alabilirsin. Tam olarak hatanı anlamadım. EFI oluşuyor mu? Evetse EFI diskinin içine EFI klasörünü atıyor musun? Görsel paylaşır mısın EFI yapılandırmandan.

Wi-Fi kartının desteği yok. Sadece ethernet ile bağlantı alabilirsin. Tam olarak hatanı anlamadım. EFI oluşuyor mu? Evetse EFI diskinin içine EFI klasörünü atıyor musun? Görsel paylaşır mısın EFI yapılandırmandan.
Evet atıyorum, hata değil, direkt boot menu gelmiyor usbden başlatınca.
1707825166991.png
1707825152251.png
1707825009653.png

Yeni konular

Geri
Yukarı