OpenCore Hackintosh yaparken Boot Manager bozuldu

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
OpenCore ile intelNUC5i5'e Catalina kuruyordum. SATA'daki SSD'de Windows vardı. Flash bellekte OpenCore Catalina ve 500G USB SSD'ye de Catalina'yı kuracaktım. Flash belleği Boot ettim. 1. Windows 2. Keal OS 3. (Hatırlamıyorum.) 3 tane Boot seçeneği vardı. 2.'yi bootladım. Hackintosh'ta sık sık hatalar olur zaten biliyorum. İlk hatamı aldım. Yazılı değildi ortada yuvarlak içinde çapraz çizgi şekli vardı. O zamandan beri OpenCore olmadan Windows'u Boot edemiyorum. Ancak OpenCore'dan 1.'yi seçtiğim zaman Windows Boot oluyor. BIOS güncelledim olmadı. BIOS'u defalarca resetledim olmadı. Power cycle yaptım olmadı. Bilgisayardan ve Hackintosh'dan çok iyi anlayan bir arkadaş var. Ona sordum. SATA SSD'yi ikiye böl yarısına Ubuntu kur dedi. Ubuntu'nun kendi Bootloader'ı var o Intel'i̇n Boot Drive'ını düzeltebilir dedi (Mantığını ben de anlamadım.). Ubuntu'nun olduğu Flash'ı da Boot edemedim. O da olmadı. Şu an ben Windows'u açabiliyorum ama hem OpenCore'un olduğu flash bellek orada kaldı hem de 1'e basmamız gerektiği için salonda klavye durmak zorunda artık (Annem salonda dizi izlemek için kullanıyordu.).
Hackintosh çok umrumda değil şuan boot menager düzelsin o bana yeter. opencore olmadan windows'u açabileyim.

Son düzenleme:
Boot kısmında ilk sıraya Windows boot manger ilk sıraya al. OpenCore vs Boot sekmesinden sil.
bunu yapınca bu hatayı veriyor
1622447675715.png

Ama bahsettiği gibi kablo ile ilgili bir sıkıntı olsa opencore'un yüklü olduğu usb ile de boot edemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı