Hackintosh USB port yaması yonga seti nasıl öğrenilir?

Meliodas_48

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda USB port yaması rehberini izliyorum YouTube'dan ama yonga setleri ne göre yapılıp yapılmayacağı söyleniyor ve yonga setimi bilmiyorum?
Canon Lake pch USB 3.1 xhcı host Controller.

Son düzenleme:
HDMI portun çalışmaycak yüksek ihtimal çünkü harici karta bağlı ve onu devre dışı bıraktık. Yaptığın hata konusunda ise macOS'da Type-C portununu SS bağlantısını gösterememişsin ama dediğin gibi Windows'da görmüş. Şu an çalışan USB yamanı atar mısın?

HDMI portun çalışmaycak yüksek ihtimal çünkü harici karta bağlı ve onu devre dışı bıraktık. Yaptığın hata konusunda ise MacOS'da Type-C portununu SS bağlantısını gösterememişsin ama dediğin gibi Windows'da görmüş. Şu an çalışan USB yamanı atar mısın?

16501230090012399871553010218739.jpg

Evet dediğiniz gibi ekran kartına bağlıymış.
USBPorts.kext.zip
Kext bu şekilde.

IMG-20220416-WA0027.jpeg

Hocam kabloyu çevirince port 1 yeşil yandı. Normalede port 5 ekli kextte sadece. Burada olup da kexte olmayan portlar: Port1, port2, port4.

HDMI portun çalışmaycak yüksek ihtimal çünkü harici karta bağlı ve onu devre dışı bıraktık. Yaptığın hata konusunda ise MacOS'da Type-C portununu SS bağlantısını gösterememişsin ama dediğin gibi Windows'da görmüş. Şu an çalışan USB yamanı atar mısın?

Harici ekran kartını devre dışı bıraktık ama zaten kullanamıyordum. Devre dışı bırakmış olmasak görüntü çıkışlarını kullanılabilir miydim?

Son düzenleme:
Devre dışı bıraksan da alacağın görüntüde grafik hızlandırma çalışmayacaktır. Anlamsız olurdu. İkinci bir ekran istiyorsan Display Link adaptörleri inceleyebilirsin. Portları kexte ekledim deneyebilirsin.
Buradan indir. Ancak yama işlemini dorğu yaptığından şüpheliyim. Hiçbir SS portu yok yamada. SS dediğim portlar attığın görselde 17'den başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Devre dışı bıraksan da alacağın görüntüde grafik hızlandırma çalışmayacaktır. Anlamsız olurdu. İkinci bir ekran istiyorsan Display Link adaptörleri inceleyebilirsin. Portları kexte ekledim deneyebilirsin.
Buradan indir. Ancak yama işlemini dorğu yaptığından şüpheliyim. Hiçbir SS portu yok yamada. SS dediğim portlar attığın görselde 17'den başlıyor.

Evet hatırlıyorum. Hiçbiri yanmadı çünkü onların, anlamadım nedeni.Bu arada kextleri nasıl açıyorsun, hangi programla? Araştırdım ve bulamadım. Kext ve yardımların için teşekkürler.

Evet şimdi hatırladım elimde USB 3.0 cihaz yok takabileceğim. Bundan kaynaklanmış olabilir belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu yüzden yanmadılar yüksek ihtimal. Kurulumu neyle yaptın? USB 2 bellekle mi? Windowsda direkt açılmasıyla birlikte MacOS'da sağ tıklayıp paket içerğini göster diyorum.

Evet 2.0 bellekle yaptım.

Evet bu yüzden yanmadılar yüksek ihtimal. Kurulumu neyle yaptın? USB 2 bellekle mi? Windowsda direkt açılmasıyla birlikte MacOS'da sağ tıklayıp paket içerğini göster diyorum.

Hocam port 4 yerine port 3 eklemişsiniz sanırım. Kendim kextin içine girip metin belgesi olarak açıp düzenleyeyim demiştim ama orada data yazan yerlerde farklılıklar var ve nasıl adlandırıldıklarnı bilmediğim için ellemeyeyim dedim size sormadan.

Ekran Resmi 2022-04-16 19.25.30.png

Bu şekilde şu an.

Son düzenleme:
Kusura bakma dalgınlık olmuş. Bu kexti kullandıktan sonra port tiplerini tekrar ayarla hackintool üzerinden ve bir çıktı daha alıp o kexti kullan.

Tamamdır teşekkürler.
Kusura bakma dalgınlık olmuş. Bu kexti kullandıktan sonra port tiplerini tekrar ayarla hackintool üzerinden ve bir çıktı daha alıp o kexti kullan.

Yapılandırdım. Ama sağ üstte USB aygıtları etkiizleştirdi yazıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-04-16 19.43.37.png
    Ekran Resmi 2022-04-16 19.43.37.png
    129,7 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Portların 2.0 olmasından kaynaklanıyor olabilir. Aygıtları sırayla tak ve hangisinde hata alıyorsun bak.

Şu anda sıkıntı vermedi ama Type-C çıkışında vermişti az önce. Port 4 de şu an çalışmıyor. Sadece 3.0 olabilir belki 4.port ve elimde USB 3 ellek olduğu zaman tekrar denerim portları. Şu anlık Type-C portunu düzeltmek beni tatmin etti. Teşekkürler yeniden.

Geri
Yukarı