Hackintosh USB port yaması yonga seti nasıl öğrenilir?

Meliodas_48

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda USB port yaması rehberini izliyorum YouTube'dan ama yonga setleri ne göre yapılıp yapılmayacağı söyleniyor ve yonga setimi bilmiyorum?
Canon Lake pch USB 3.1 xhcı host Controller.

Son düzenleme:
Sadece usbports kullanıyorsun ve xhcı kapalı değil mi? Yaptığın acpı yamalarını da geri çek.

Evet hepsi kapalı. Yamalar da geri çekili. Zaten type-c portu bozulunca her şeyi denedim. Her şeyi geri çekip denedim yine olmadı. Tekrar kurdum yine gelmedi. Sadece şarj ediyor cihazları.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman bunu deneyin hocam. Yakında video rehber yaparım bununla alakalı yine. Kendim bunu kullanıyorum şu an. Şu USB port olayını bi halledemedik arkadaş 😂

O zaman bunu deneyin hocam. Yakında video rehber yaparım bununla alakalı yine. Kendim bunu kullanıyorum şu an. Şu USB port olayını bir halledemedik arkadaş 😂

Durduk yere neden bozuldu acaba. Neyse sağlık olsun, illaki bir şey yapmışımdır da farkında değilimdir. Bir de bunu deneyeyim. Video rehberler cidden çok rahatlattı bu süreçte. Emeğine sağlık.
O zaman bunu deneyin hocam. Yakında video rehber yaparım bununla alakalı yine. Kendim bunu kullanıyorum şu an. Şu USB port olayını bir halledemedik arkadaş 😂

Hocam her şeyi baştan yapayım dedim bu sefer Type-C portu çalıştı. Çıkartmaya korkuyorum kabloyu ya tekrar tanımazsa diye 😅😂

Son düzenleme:
O zaman ekran görüntüsü paylaş son halini bakayım.

Nereninkini paylaşayım Config mi?
Nereninkini paylaşayım Config mi?
Ekran Resmi 2022-04-16 16.01.44.png
Ekran Resmi 2022-04-16 16.02.20.png
Ekran Resmi 2022-04-16 16.02.31.png

2.0 Type-C ile tanıtırsan tabii USB'ler çalışmaz. 3.0 Type-C'yi de tanıtman lazım. Farklı bir port olarak gözükmeli.

Hocam şu an çalışıyor. Ve de anlamadım dediğinizi. Kabloyu çevirip mi tanıtacağım. Yanlış yaptıklarımı detaylı olarak anlatabilir msiniz? Kurulumu tekrar yapacağım. Bu arada Windows type -c kablosunu çevirip takınca başka port olarak algılamıştı. MacOS'ta başka port yanmamıştı. Ve son olarak da bir sorum var. HDMI girişi de burada port olarak gözükür mü? Elimde kablo yok ama 2 güne alacağım. O yüzden USB portlarının son kurulumunu (eğer HDMI portu da buraya dahilse tabii ki)ona göre yapmak istiyorum.

Geri
Yukarı