Hackintosh Uyumlu 4500TL Skylake Sistem

Kusura bakmayın, bilgisayar serviste, mobildeyim. Nedense hep hatalı yazmışım.
Açıkçası Amd'ye çekingen yaklaşıyorum, iki kere aldım ikiside başımı ağrıttı (laptopta)
Evga'nın FTW'si değil de, SSC'si uygun gözüküyor. İncelemek lazım.
Bi süre OC yapmayı düşünmüyorum. Yaza kadar oynasam oynasam Gta yada Dota oynayacağım. Çalışsam da en fazla Visual'da çalışacağım. Hali hazırda zaten limitimi biraz daha geçtim, şimdilik bi sakin olayım. :)
Brn sistemi yazarken ortalama fiyatlı bi monitörü yazdım öyle, önereceğiniz başka monitörler var mı?

En uygun fiyatlı monitörlerden biri şu bence, BenQ GL2460 24" 2ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör Fiyatı 24'' 2 ms 60hz gayet yeterli şu an.

Oc yapmayacaksanız belli bir süre tamamdır, hava soğutma yeterli; COOLER MASTER Hyper 212 EVO LGA2011/1366/1151/1150/1155/1156, Tüm AMD Soketler İşlemci soğutucusu - inventus bunu öneriyorum fiyatı daha uygun ve yeterli sizin için.

VxX238H düşünüyordum ama, hangisini tavsiye edersiniz?
Bir türlü karar veremiyorum, işlemciden, anakarttan kısıp GTX980 almak mı mantıklı, yoksa 6700k falan alıp GTX970 almak mı? Düşünce 6600 a da yeter diyorum, GTX970'e de :vıy: herkes ekran kartını yüksek tutmak mantıklı diyor doğal olarak ama ilerde ekran kartını değiştirmek daha kolay, daha rahat. İşlemcin bi yetmezse anakartından, ramlerine, soğutucuna kadar değişiyor...

20151121_143248.png
şuan şu iki sistem arasında kaldım, maviyi seçeceğim sanırım. Şuan yoldayım almaya gidiyorum ama hala kesin bi karar veremedim. :D

(ALAMADI) :ölü:

VxX238H düşünüyordum ama, hangisini tavsiye edersiniz?
Bir türlü karar veremiyorum, işlemciden, anakarttan kısıp GTX980 almak mı mantıklı, yoksa 6700k falan alıp GTX970 almak mı? Düşünce 6600 a da yeter diyorum, GTX970'e de :vıy: herkes ekran kartını yüksek tutmak mantıklı diyor doğal olarak ama ilerde ekran kartını değiştirmek daha kolay, daha rahat. İşlemcin bi yetmezse anakartından, ramlerine, soğutucuna kadar değişiyor...

Eki Görüntüle 118948 şuan şu iki sistem arasında kaldım, maviyi seçeceğim sanırım. Şuan yoldayım almaya gidiyorum ama hala kesin bi karar veremedim. :D

(ALAMADI) :ölü:
Niye alamadın ?
Bu arada maviyi seçip soğutucuyu sıvı soğutucu yap.

Normal mağazadan almayacaktım, c.tesi 15te kapatıyorlarmış, dersim vardı, yetişemedim. Şimdi alöaya gidiyorum. Nakit alacağım için bu fiyatında beni biraz zorlayacağını farkettim. 6600k düşünüyorum şimdi.m2 ssd yerine de 120gb lık bi sata ssd alacağım. Sıvı soğutucuyu bi süre OC yapmayı düşünmediğim için eklememiştim. Şimdi de bi Hackintosh'ta rahat kurulum yapmak için Gigabyte anakart alınır mı diye düşünmüyorum değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı