Hackintosh Uyumlu 4500TL Skylake Sistem

kemalicecek

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bildiğim kadarıyla MacOs'un hala Skylake desteği yok, ancak fakeCPUID ile bi şekilde yapılıyor galiba. Hackintosh için en az uğraştıracak sistem ne olur acaba? Açıkçası Hackintosh'un elzem bi önemi yok, sadece denemek, Logic'i GarageBand'ı falan kurcalamak aslında amaç. :) Kısmetse bugün alacağım ve monitör dahil bir sistem olacak. Teşekkürler şimdiden

Düzenleme: Overclock için ne düşündüğümü bilmiyorum açıkçası, çarpan kilidi açık olursa denerim, olmazsa belki biraz bi ukte kalır içimde. :) Ama 6700 ile 6700k arasında overclock yapmadan bile 0.6GHz fark olması, o hız aşırtma yapılacak olmasa bike insanı cezbediyor. :)

Bugün Vatan'dan alacağım sistemi, yok mu bi önerisi olan?

Dualboot kullanamıyor muyuz? En önemli sebebi MacOS'un benim için ne kadar kullanışlı olabileceğini öğrenmek, yaza doğru taşınılabilir bi bilgisayarda almak niyetindeyim. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, visual, falan kullanıyorum. Photoshop, Unity falan öğrenmeye çalışıyorum hobi amaçlı. Vakit bulabilirsem oyun oynamak gibi bi niyetimde var. :) yetişebilirsem Vatan'a gideceğim bugün. Galiba Gigabyte gtx 970 g1 alacağım, diğerlerini netleştiremedim hala.

Evet bugün okul çıkışı gideceğim ama daha bi fikrim yok, yok mu yardımcı olacak kimse?

Win10 kurman daha iyi olacakatır. (daha az uğraşırsın)
Bu arada Hackintosh hakkında pek bilgim yok..

İşlemci güçlü olsun dersen bu: (SSD de ekleyebilirsin.)
[4303 TL]
4303 TL 6700K .JPG

Ekran kartı güçlü olsun dersen bu:
[4401 TL]
4401 TL GTX980.JPG

Bütçem monitör dajil 4500tl demiştim ama, 5500-5600'e kadar çıkardım limitimi, şimdi de şöyle bişi düşünüyorum, nasıl sizce? Gigabyte ekram kartlarını öneriyorlar burda hep ama, bilgilerine saygı duyduğum bi esnaf abi "bence, Gigabyte'ın ekran kartına bulaşma" dedi. Technopat'ta da herkes Gigabyte önerip önerip Strix yada Msi almış. Ne yapmalıyım bilemedi.

Dosya Ekleri

• 2015-11-19 00.17.38.png
    2015-11-19 00.17.38.png
    173,7 KB · Görüntüleme: 351
Bütçem monitör dajil 4500tl demiştim ama, 5500-5600'e kadar çıkardım limitimi, şimdi de şöyle bişi düşünüyorum, nasıl sizce? Gigabyte ekram kartlarını öneriyorlar burda hep ama, bilgilerine saygı duyduğum bi esnaf abi "bence, Gigabyte'ın ekran kartına bulaşma" dedi. Technopat'ta da herkes Gigabyte önerip önerip Strix yada Msi almış. Ne yapmalıyım bilemedi.
Şu an da Gigabyte öyle aman aman önerilmiyor açıkcası sitede. Evga öneriyorum şahsen. Herkes Msi alıyor çünkü Tr'de en uygun fiyata sahip MSI tabi kaliteli de. Amazon'dan alacaksanız Evga'yı araştırın derim benim gibi. MSI'da iyi marka bu arada. Technopat'ın youtube kanalından incelemesini ve testlerini bulabilirsiniz. Son 980ti OC Edition ile Asus Strix'te en iyi performanslı kartlardan biri, 970 performansını bilmiyorum.

Skylake için 2x4'lük ram almak yerine şimdilik bir adet 8'lik Ram alın daha sonra yanına 1 adet 8 daha takar 16 yaparsınız. Kesinlikle 4'x4 ram almayınız.
Overclock yapacaksanız sıvı soğutucu eklemekte fayda var sisteme. Technopat bir çok sistemin de bu soğutucuyu kullandı son olarak SilverStone Tundra Serisi TD03-E Intel 775/115X/1366/2011 AMD AM2/AM3/FM1/FM2 Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi .

Kusura bakmayın, bilgisayar serviste, mobildeyim. Nedense hep hatalı yazmışım.
5600 TL Bütçeyle R9 390X tabanlı bir sistem toplamanı öneririm.
Açıkçası Amd'ye çekingen yaklaşıyorum, iki kere aldım ikiside başımı ağrıttı (laptopta)
Evga'yı araştırın derim
Evga'nın FTW'si değil de, SSC'si uygun gözüküyor. İncelemek lazım.
Overclock yapacaksanız sıvı soğutucu eklemekte fayda var
Bi süre OC yapmayı düşünmüyorum. Yaza kadar oynasam oynasam Gta yada Dota oynayacağım. Çalışsam da en fazla Visual'da çalışacağım. Hali hazırda zaten limitimi biraz daha geçtim, şimdilik bi sakin olayım. :)
Brn sistemi yazarken ortalama fiyatlı bi monitörü yazdım öyle, önereceğiniz başka monitörler var mı?

Gerçekten öyle, benim de, etrafımdakilerin de alıp oh dediği çok laptop yok. Nadir 4.000tl lik Asus'la falan rahat edeni görüyorum. Onda da o paraya 640m en fazla.
Neyse, Amd hadi önyargılarımı kırdım diyelim, işin Hackintosh boyutu ne olacak? Destekliyor mu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı