Hackintosh ve MacOSX Font Farklılığı

siccil

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,
Kendi sistemime hackintosh kurmuştum. Ancak fontlar bana çok garip gelmişti.
Windows fontlarına alıştığımdan dolayı kullanamamıştım. Font ile ilgili foruma soru sordum, internetten gerekli komutları vs. girdim. Ama istediğim gibi olmadı. Monitörüm 21.5" AOC IPS 1920x1080 çözünürlükte kullandım. Acaba 21.5'te pikseller sık olduğudan mı bilemedim. Mac hoşuma gitti. Şimdi ise Mac mini almayı düşünüyorum. Acaba hackintosh ile gerçek Mac Mini iMac Macbook vs. fontlar farklı mı ? Boşuna Mac miniye para vermemeyim. Sizler hiç hackintosh ile gerçek Mac'lerin font ekranlarını karşılaştırdınız mı? Youtube'dan videolara bakınca pek çözemedim. Tabi Mac'in özel retina ekranından bahsetmiyorum. O çok farklı bilgim var bu konuda. Ama Mac Mini'de HDMI. Hackintosh da HDMI. Aklıma takıldı ne zamandır. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok iyi olur. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintosh ismine takılma. Hackintosh çakma bir OS X değil. Hackintosh denmesinin sebebi Apple tarafından üretilmeyen bir cihaza, Apple'ın işletim sistemini kurmak. Kısaca bir PC'ye kurulum yaptıktan sonra fontlar vs aynıdır, merak etme. Benim tavsiyem ise şu olur;
Eğer sadece OS X deneyimi yaşayayım istiyorsan hiç uğraşma, PC al.
OS X kullanacağım, Hackintosh vs anlamam diyorsan Mac mini al.
Bütçem var, Mac alabilirim ama yinede bu bütçeye daha iyi bir sistem toplayıp üstüne OS X kurarım heyecanı yaşamak istiyorum diyorsan ona göre sistem topla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı