Hackintosh'ta Bootloader Değiştirme (Clover Chimera Chameleon)

Xagdas

Hectopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Meslek
THY Uçak Mühendisi
Bugüne kadar hep bootloader yükleme tarifleri verdik. Bir değişiklik yapalım, bende detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum.

Sistemi kurarken bir bootloaderı yükledik ve kullanıyoruz. Ama memnun değiliz veya ötekileri denemek istiyoruz. Mevcut bootloader'ı nasıl silip yenisini kurarız? Eski bootloader sistemden nasıl kaldırılır, yenisi nasıl adapte edilir. (1 cümleyle baştan savma cevap değil, detaylı anlatımlar yapalım.)

Buyrun, bilenler önden...
:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet çok güzel bir soru aslında, şahsen ben clover'ı kurmuştum fakat çalışmadığı için üzerine chameleon yükledim sorunsuz çalıştı fakat clover hala bootların arasında duruyor. Hatta format atıp yeniden kurduğumda bile duruyordu. Öncekilerin nasıl kaldırıldığını bilenler varsa bir çok problemi aydınlatmış olacaktır. Şimdiden teşekkürler :)

En temiz kurulum, chameleon bootloaderli kurulumdur diyerek youtubede bu yolu Bob Roche adlı (cpukid) hackintosh sevdalısı gayet güzel anlatıyor... Dil bilmenize gerek yok yöntemi görün uygulayın...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı