Hackintosh'ta neler yapıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ab160803

Picopat
Hackintosh yöntemiyle macOS kurduğunuz sistemde ne yapıyorsunuz? Safari'de falan mı takılıyorsunuz? Zaten bildiğim kadarıyla iCloud hesabı oluşturulamıyor Hackintosh'ta. Linux ve Chrome OS bir tık anlayabiliyorum fakat macOS çok saçma geliyor. Sevmesine seviyorum tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
iCloud hesaplarına girilebildiğine göre, oluşturulabilir de(halihazırda hesabım olduğu için denemedim). Kişinin kurma amacına bağlı olarak yapacağı şeyler değişir. Dilerse Logic Pro, dilerse Apple ekosistemi, dilerse sadece macOS'u sevdiği için bile Hackintosh yapabilir. Sistem uyumlu olduktan sonra denenmemesi için hiçbir neden yok. Özellikle Monterey, resmen iPhone gibi olmuş ki çok güzel. Linux'u anlayabilip, macOS'u saçma bulmak çok komik. Şahsen her bir şey için komut ile uğraşırken, macOS'ta en azından .pkg/.dmg ile her şeyi ayarlayabiliyorsunuz.

Windows'taki spesifik işler hariç her şeyi yapabiliyordum Hackintosh varken.

iCloud hesaplarına girilebildiğine göre, oluşturulabilir de(halihazırda hesabım olduğu için denemedim). Kişinin kurma amacına bağlı olarak yapacağı şeyler değişir. Dilerse Logic Pro, dilerse Apple ekosistemi, dilerse sadece macOS'u sevdiği için bile Hackintosh yapabilir. Sistem uyumlu olduktan sonra denenmemesi için hiçbir neden yok. Özellikle Monterey, resmen iPhone gibi olmuş ki çok güzel. Linux'u anlayabilip, macOS'u saçma bulmak çok komik. Şahsen her bir şey için komut ile uğraşırken, macOS'ta en azından .pkg/.dmg ile her şeyi ayarlayabiliyorsunuz.

Apple'ın üretmediği hiçbir cihazda iCloud hesabı oluşturamazsınız :)

Apple'ın üretmediği hiçbir cihazda iCloud hesabı oluşturamazsınız :)
Serial'ı Apple'dan çekip, sistemi gerçek bir Mac gibi emule ettikten sonra emin misin açılamayacağına? Net bir bilgisi olmayan birine göre fazla iddialı olmuş sanki.

Apple ID
Buradan açılabilir. Ayrıca bir Hackintosh'da da açılabilir.

Teşekkürler hocam. Sanırım Apple hakkında fazla bir bilginiz yok. Ben bilgili insanlarla sohbetime devam etmek istiyorum eğer size de uyarsa.
Serial'ı Apple'dan çekip, sistemi gerçek bir Mac gibi emule ettikten sonra emin misin açılamayacağına? Net bir bilgisi olmayan birine göre fazla iddialı olmuş sanki.

Net bir bilgim var hocam. Hayatım boyunca bir sürü Apple cihazı kullandım bir cihaz için 3 tane hesap sınırı vardır. Hesap sınırı dolduktan sonra müşteri hizmetlerini arayıp 1 tane daha hak alabilirsiniz, ondan sonra o cihaz hiçbir şekilde iCloud hesabı oluşturamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı