Hackintosh'ta neler yapıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1 sene sonra 2. kez yükledikten sonra dün sildim. Dualboot açılışta işkence ediyordu bana. Mesela anakartımda olan EPU ayarı MacOS içinde yok. Böyle olunca istediğim zaman az yaktıramıyorum.

En güzeli Macbook olacak onda kullanacaksın ya. Hackintosh sarmadı beni.

Bir başkasını aşağılarcasına yorum atıp, Hackintosh hakkında net cevaplar vermeniz peki... GenSMBIOS ile ROM vb. şeyler üretilebiliyor ve zaten çoğu zaman geçerli seri numarası veriyor. Yani, anlayacağın dilde anlatmak gerekirse; sistem kurdum, serialler geçerli, 3 tane açtıktan sonra yeniledim, açamayacağımı mı söylüyorsun?

Bir başkasını aşağılarcasına yorum atıp, Hackintosh hakkında net cevaplar vermeniz peki... GenSMBIOS ile ROM vb. şeyler üretilebiliyor ve zaten çoğu zaman geçerli seri numarası veriyor. Yani, anlayacağın dilde anlatmak gerekirse; sistem kurdum, serialler geçerli, 3 tane açtıktan sonra yeniledim, açamayacağımı mı söylüyorsun?
Ben de oluşturulamaz diye biliyorum hocam...

Benim bile iCloud hesabım var. Kim demiş onu?

Hocam size de uyarsa bir insana anlatır gibi değil başka bir şekilde anlatayım size hemen. Apple hesabı ve iCloud farklı şeylerdir. Eğer bir Apple cihazı aldığınızda (MacBook, iPhone) Apple hesabı oluşturursanız o hesaba otomatik iCloud bağlanır. Eğer Apple olmayan bir cihazdan Apple hesabı açarsanız hiçbir işinize yaramaz, hiçbir şeyinizi yedeklemez. Sadece App Store da çalışır. Oldu mu hocam?

Bir Moderatör olarak serial gibi illegal yöntemler önermeniz size hiç yakışmıyor hocam. Saygılar.

Apple hesabı ve iCloud farklı şeylerdir. Eğer bir Apple cihazı aldığınızda (MacBook, iPhone) Apple hesabı oluşturursanız o hesaba otomatik iCloud bağlanır. Eğer Apple olmayan bir cihazdan Apple hesabı açarsanız hiçbir işinize yaramaz, hiçbir şeyinizi yedeklemez.
iCloud, Apple hesabına bağlı olan bir hizmet olup her Apple hesabında kullanılabilir.
1648941843785.png

1648941859798.png

Moderatör lincimizi de yedik, teşekkürler. Hackintosh'u biliyordur kesin kendisi, böyle ironik bir cümle yazdığına göre. Konudaki arkadaşlara sabır diliyorum, vaktimi daha önemli şeylere harcayacağım. İyi Sosyal'ler.

Bu forumda korsan desteklenmiyordu değil mi? İyi günler kolay gelsin :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı