Hackintosh'u Boot edemiyorum

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar öncelikle arkadaşlar, Big Sur Hackintosh yapmaya çalışıyorum ama maalesef bir problem var. RAW dosyasını flash'a yazdırdıktan sonra 2 tane seçenek çıkıyor önüme Partition 1 ve Partition 2 olarak. 1. Partition'u seçtiğim zaman direkt Windows'a atıyor. 3. Partition'u seçtiğimde ise alttaki hatayı alıyorum:
D17B5361-B757-458D-8971-C63D32484CA8.jpeg

(OS Failed to load Configurations!)
Kullandığım laptop:

(500 GB m.2 yerine Samsung PM981a 512GB var.)

Boot menüsü:
qAnamO.png

Not:
Sabah açtığım konuda GRUB'a atma problemi kendi kendine çözüldü ama şu an boot edemiyorum Hackintosh'u.

Secure Boot kapalı mı? EFI/OC içerisinden config ayarlayın. Ek olarak Partition 3 seçili olsun/kalsın.
Hocam onu yapmayı galiba unuttum :D. Ama baktığımda bazı insanlar macOS yükledikten sonra config ayarlıyorlardı.
Secure Boot kapalı mı? EFI/OC içerisinden config ayarlayın. Ek olarak Partition 3 seçili olsun/kalsın.
Hocam config'i ayarlayıp, ilk başta kext’i indirmeden denedim ama galiba olmadı. Bu ekranda kaldı:
F4405CCF-061D-49C4-AF0A-C8FE522857DE.jpeg

@tristessehivernale hocam Kext’i yükleyip yeniden denesem mi yoksa bekleyeyim mi?

Güncelleme:
NVMeFix.kext yüklenmesine rağmen aynı hata devam ediyor.

Burada takılıyor olman NVMeFix.kext olup olmaması değil zaten. Config yapılandırmandan kaynaklı. İşlemcin nedir?
I7 10750H kullanıyorum hocam. Zaten dizüstü Comet Lake seçmiştim ben ama neden sorun yaptı ki acaba?
@Yiğit Gençer hocam siz de yardımcı olursanız çok iyi olur :).

I7 10750H kullanıyorum hocam. Zaten dizüstü Comet Lake seçmiştim ben ama neden sorun yaptı ki acaba?
Firmware kaynaklı olarak PM981 macOS ile sorunludur. Ancak desteklenen başka bir SSD ye kurulum yapın ve diskinizi .dmg olarak yedekleyin. Sonra PM981 üzerine geri yükleme yolu ile tüm işletim sistemini atarak kurabilirsiniz.

Firmware kaynaklı olarak PM981 macOS ile sorunludur. Ancak desteklenen başka bir SSD ye kurulum yapın ve diskinizi .dmg olarak yedekleyin. Sonra PM981 üzerine geri yükleme yolu ile tüm işletim sistemini atarak kurabilirsiniz.
Aslında elimde başka bir laptop daha var ama aynı nesil işlemci vs. kullanmıyorlar. Bu şekilde yapabilir miyim?

Bu config ile deneyebilirsin:

İndirince NVMeFix.kext'i, config'e eklemeyi unutma. Ek olarak SSD'in için Clover Mojave önerebilirim, zira uğraş sonucu kurabileceğin bir kaynak var. Bkz.

Bu config ile deneyebilirsin:

İndirince NVMeFix.kext'i, config'e eklemeyi unutma. Ek olarak SSD'in için Clover Mojave önerebilirim, zira uğraş sonucu kurabileceğin bir kaynak var. Bkz.
İndirdiğimde config'e NVMeFix.kext'i nasıl ekleyeceğim? Ben direkt F:\EFI\OC\Kexts bölümüne atıyordum kext'i sadece.

Geri
Yukarı