Hacklendiğimi nasıl anlarım?

luxx

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün LoL oynarken birden İngilizce konuşan kadın bir şeyler söyledi. Anladığım tek şeyde cümlenin sonunda 'dies your daddy' demişti her neyse bugün de Gmail hesabımı kontrol ederken benim e postam adıma 'logmeln' hesabı açılmış ve bilgisayarıma uzak masaüstü kurulmuş. Eğer hacklendiysem bunu nasıl düzeltebilirim?

Arkadaşlar, dün LoL oynarken birden İngilizce konuşan kadın bir şeyler söyledi. Anladığım tek şeyde cümlenin sonunda 'dies your daddy' demişti her neyse bugün de Gmail hesabımı kontrol ederken benim e postam adıma 'logmeln' hesabı açılmış ve bilgisayarıma uzak masaüstü kurulmuş. Eğer hacklendiysem bunu nasıl düzeltebilirim?
Adam herhalde sizden fidye istemiş, vermezsen "Babacığın ölür." demiş, büyük ihtimalle sadece korkutma amaçlıdır, ayrıca şifrelerinizi değiştirin, isterseniz polise bildirebilirsiniz, adam size "Babacığın ölür" demiş sonuçta.

Öncelikle derhal internet bağlantınızı kesin. Gmail hesabınızın şifresini değiştirin. Eğer hacklendiyseniz maçtaki birinin direkt sizi hacklemesi çok ilginç.

Tüm hesaplarınızda 2Fa'yı açıp şifre değiştirin. Ayrıca güvenilir bir Anti-Virüs programı ile taratma yapın.

Avast uygulamasıyla taradım ama herhangi bir şey çıkmadı.
.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,5 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Mail'de tam olarak ne yazıyordu?

Ayarlamaları yaptıktan sonra Avast üzerinden hızlı tarama gerçekleştirip sistemi bir de Malwarebytes ile kontrol edin. Bir şey çıkmazsa aşağıdaki uygulamadan otomatik başlatılanlara göz atıp LogmeIn'e ait veya herhangi şüpheli bir girdi olup olmadığını kontrol edersiniz.

Mail'de tam olarak ne yazıyordu?

Ayarlamaları yaptıktan sonra Avast üzerinden hızlı tarama gerçekleştirip sistemi bir de Malwarebytes ile kontrol edin. Bir şey çıkmazsa aşağıdaki uygulamadan otomatik başlatılanlara göz atıp logmeın'e ait veya herhangi şüpheli bir girdi olup olmadığını kontrol edersiniz.

Malwarebytes ile tarama yaptım ve sonuç böyle:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,1 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:

Geri
Yukarı