Hacklendiğimi nasıl anlarım?

parad0x

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba , dün bir olay yaşadım sizlere danışmak istiyorum. Ben Fiverr'da designer olarak çalışıyorum. Dün Fiverr'dan bir mesaj aldım , bir kullanıcı bana yazdı ve ürünlerimden birini sipariş etmek istedi. Buraya kadar her şey normal ancak nasıl bir logo istediğini bana anlatmak için bir Drive linki yollamış. Fiverr ufaktan uyarı verdi şüpheli olduğunu düşünüyorsanız linke tıklamayın diye ben ise Drive linkine aldanarak tıkladım. Telefonuma (Xiaomi 11t Pro) direkt bir dosya indi dosya .bin uzantılıydı o yüzden açmadan sildim (çöp kutusu yok) sonrasında Xiaomi'nin kendi güvenlik uygulaması ile (MIUI 14) taradım telefonu, bir şey bulunamadı sonra indirilenler uygulamasını taradım yine tık yok , Avast ve AVG yükledim (bedava sürümler) yine bir şey bulamadılar. Xiaomi telefonlarda bağlantı hızını görebiliyorsunuz ben o özelliği zaten aktif olarak açık tutuyordum orada da bir anormallik göremedim (2.7 KB şu an) ama yine de danışmak istedim , ne diyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben bizzat telefonuma Kaspersky, BitDefender ve McAfee kurdum. Eicar test virüsünü indirdim. BitDefender iyi diyorlar ama bulamadı. Kaspersky buldu. O laf söylediğimiz McAfee de buldu. Avast ve AVG'ye güvenmeyin bir Kaspersky taraması da yapın dibine kadar tarıyor telefonu.

Hocam ben bizzat telefonuma Kaspersky, BitDefender ve McAfee kurdum. Eicar test virüsünü indirdim. BitDefender iyi diyorlar ama bulamadı. Kaspersky buldu. O laf söylediğimiz McAfee de buldu. Avast ve AVG'ye güvenmeyin bir Kaspersky taraması da yapın dibine kadar tarıyor telefonu.

Ksp ile de taradım bir şey bulunamadı hocam, sanırım virüs falan yok.

Geri
Yukarı