Hacklendim, ne yapmam lazım?

Hocam bu hileyi offline yaptıysanız geçmiş olsun ama bu hileyi Online bir oyun için yaptıysanız vallahi çok iyi olmuş bir insan neden hile kullanır anlamış değilim neyse yapmışsınız artık olanı değiştiremeyiz ilk önce temiz bir format atın, şifrelerinizi ve eğer sitede değiştirilebiliyorsa e postanızı da değiştirin ama giden verileriniz olmuş onları kurtaramazsınız.

• Modemi resetleyin.
  • Kaspersky, Norton veya Bitdefender' ın IS sürümünü kurup tarama yapın.
Ücretli Anti-Virüs Önerilerim:
  • Kaspersky Internet Security
  • Norton 360
  • Bitdefender Internet Security
Ücretsiz:
  • Kaspersky Security Cloud Free
  • Bitdefender Free
Ücretli yükleyecekseniz korsan veya warez yüklemeyin. Ayrıca internetten ürün anahtarını kullanmayın. Ücretli kullanacaksanız satın alın.

Etkilerden nasıl korunuruz?

Hemen anlatayım;

• Windows 7 kullanıyorsanız mutlaka güvenliğiniz için Windows 8.1 veya Windows 10' a geçin.
  • Şifreleri 6 ayda bir değiştirin.
  • Sistemde kaliteli bir anti-virüs yazılımı bulunmalı.
  • Şifreleriniz büyük harf, küçük harf, sayı ve özel karakterlerden oluşmalı.
  • Dosya açacaksanız Sandbox veya VirtualBox' dan çalıştırın.
  • Hesaplarınızda 2AD mutlaka olmalı.
  • Windows Güvenlik Duvarı her zaman açık olmalı. Destroy Windows 10 Spying (DWS) gibi Windows ayarlarıyla oynayan saçma sapan programları kullanmayın.
  • Haftada 1 kez virüs taraması yapın.
Ayrıca yazdığım bu konu yardımcı olabilir.

Belki Online olmayan oyunlar için trainer indiriyordur :D bende bazen trainer kullanıyorum çok zorlandığım noktalarda. Bu arada lisanslı Kaspersky kullanıyorum. Kaspersky bu tarz durumlardan ne derece korur?

Eğer yazdığım mesaj ve konu işe yaramadıysa temiz kurulum yapın.
Belki Online olmayan oyunlar için trainer indiriyordur :D bende bazen trainer kullanıyorum çok zorlandığım noktalarda. Bu arada lisanslı Kaspersky kullanıyorum. Kaspersky bu tarz durumlardan ne derece korur?
Kaspersky, Norton ve Bitdefender en iyi anti-virüslerdir. Sürümü nedir?

Merhabalar, bahsettiğiniz Memory hackers grubu eğer memoryhackers.org ise o sitenin yöneticilerinden biriyim. Sizlere sunduğumuz ürünlerimizin içerisinde herhangi bir şekilde art niyetli yazılım bulunmamaktadır. Bahsettiğiniz suçlamalar çok ağır ve ismimizi karalar nitelikte. Sitemizde yaklaşık 2.000.000'den fazla üye bulunmakta ve biz her üyemize kesintisiz destek ve güvenlik sağlıyoruz. Ek olarak kullanıcılar tarafından paylaşılan hileler vb önce moderatör onayına gidiyor, eğer içerisinde art niyetli bir virüs bulunursa konusu kesinlikle onaylanmayıp siteden yasaklanıyor.

Eğer sitemizin loaderini resmi kaynaklardan indirmediyseniz bu sizin kabahatiniz. Sitemiz sadece Türkiye için değil, dünya çapında kullanıcılar tarafından kullanılan bir sitedir. Eğer bahsettiğiniz gibi keylog / botnet / hesap çalma vb gibi niteliksiz işlerle uğraşsaydık 5 yılda bu kadar büyüyemezdik.

Buyrun, şu konuyu incelemenizi öneririm: https://memoryhackers.org/konular/dword-hilelerinde-trojan-keylogger-var-mi.37903/

Dipnot: Eğer belirttiğiniz gibi Steam cüzdanınız harcandıysa, maddi zarara uğradıysanız dava açmanızı öneririm.
İyi forumlar.

Geri
Yukarı