Hacklenme korkusu

Nasıl bir hack olayı ile karşılaştınız? Kesin çözüm internet bağlantısını kesin. Temiz format yaparsanız silinmeyen dosya olmaz.
Youtube hesabıma videolar flan yüklenmişti. Türkçe yama üzerinden bulaştı zaten 1 gün olmadan direk format atmama rağmen gitti hesaplar fakat mailler hala bende sürekli kontrol ediyorum sadece eski çalınan hesabıma sürekli denemeler oluyor fakat asla giriş yapamıyorlar

Öncelikle bazı takıntılar her insanda olabiliyor. Kaspersky uyarı almaman güzel. Ayrıca indirme konusunda haklısın fakat, dediğin gibi güvenilir yer değilse o zaman korkmalısın. Ama eğer popüler bir siteden indirdiysen korkma. Zaten çoğu Türk illaki bu tarz durumlara girmiştir. Bu güne kadar şükür ki hiç karşılaşmadım. Fakat dikkatli olduğumdan'da kaynaklanıyor. Onun dışında zaten sorun yoktur. Merak etmemeye çalışın.
Teşekkür ederim elimden geldiğince takmamaya çalışıyorum.

Hacklensen ne olur ki tekrar format atarsın. Olacağı varsa olur kasıntı yapmaya gerek yok.
Dert fotoğraf flan değil ya zaten yaşım büyük değil ne olabilir ki. Sadece steam hesabımdan Discord hesabımdan vs korkuyorum. Arkadaşlarıma link atar sonra arkadaşlarım hacklenir. Ben bu konularda üzerime yükleniyorum benim yüzümden onlar hacklendi diye. Sonra arkadaşlığımız vs bozulur hoş olmaz

Tahminim temiz kurulum değil 'sıfırla' yaptınız. Görüntü seçeneklerinden 'gizli dosyaları göster'i açıp, 'korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'yi kapatıp yabancı bir klasör var mı bakabilirsiniz. Büyük ihtimal windows.old klasörü vardır büyük yer kaplayan.
Disk temizlemeyi açıp sistem dosyalarını temizleye basıp tekrar C'yi seçip tamam'a bastığınızda sisteminizde yer kaplayan çarçöpleri göreceksiniz.

Siz yine de cmd'den netstat -n yazıp entera bastığınızda 'local' ip adresi olmayıp yanında Listening yazıyorsa bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlamaya çalışan virüs olabilir. Onun dışında formattan sonra bir şey olacağını düşünmüyorum.

Sizin vesilenizle ben de baktım biraz çöpüm varmış. 😊
1661385759653.png

Tahminim temiz kurulum değil 'sıfırla' yaptınız. Görüntü seçeneklerinden 'gizli dosyaları göster'i açıp, 'korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'yi kapatıp yabancı bir klasör var mı bakabilirsiniz. Büyük ihtimal windows.old klasörü vardır büyük yer kaplayan.
Disk temizlemeyi açıp sistem dosyalarını temizleye basıp tekrar C'yi seçip tamam'a bastığınızda sisteminizde yer kaplayan çarçöpleri göreceksiniz.

Siz yine de cmd'den netstat -n yazıp entera bastığınızda 'local' ip adresi olmayıp yanında Listening yazıyorsa bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlamaya çalışan virüs olabilir. Onun dışında formattan sonra bir şey olacağını düşünmüyorum.

Eki Görüntüle 1495020
Böyle şeyler çıktı Bir de masaüstünde Desktop.ini adında 2 tane icon var

Kaspersky üzerinden tam tarama yaptım

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-25_030727966.png
    resim_2022-08-25_030727966.png
    55,6 KB · Görüntüleme: 32
  • resim_2022-08-25_030737650.png
    resim_2022-08-25_030737650.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 38
  • resim_2022-08-25_030807308.png
    resim_2022-08-25_030807308.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 25
  • resim_2022-08-25_030946621.png
    resim_2022-08-25_030946621.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 23
Yıllık Norton Securty Standart'a 70 tl verebilirsen virus hack vs riskin hemen hemen hic kalmaz. 4 senedir torrent apk setup link incik cincik ederim. Format falan nedir unuttum :D Firewall sayesinde bilgisayarda ne nereye baglaniyor once ben ogrenir ona gore izin veririm.

1 kere hacklendim ve çok korkuyorum hacklenmekten. Bugün format attım fakat dosyalar silinmedi sanırım. Sadece Windows 10 ve Steam ( hiçbir oyun yüklü değil)
35.4 GB olur mu? Mantıklı bir şekilde açıklayın çünkü bayağı pimpirikliyim bu konularda kusura bakmayın.

Biçimlendirme yaptım.
Hacklenme olayı büyük ihtimal ile trojanla olmuştur merak etme format attıysan her dosya silinmiştir

Eki Görüntüle 1495020
Format esnasında bazıları "Sil" tuşuna tıklıyor bazıları Biçimlendir. Arasındaki fark nedir

Hacklenme olayı büyük ihtimal ile trojanla olmuştur merak etme format attıysan her dosya silinmiştir
Şu temiz kurulum olayını merak ettim şuan

Yıllık Norton Securty Standart'a 70 TL verebilirsen virus hack vs riskin hemen hemen hiç kalmaz. 4 senedir Torrent APK setup link incik cincik ederim. Format falan nedir unuttum :D Firewall sayesinde bilgisayarda ne nereye baglaniyor once ben ogrenir ona gore izin veririm.

Gerçekten insanların bu konuda bu kadar inatçı olmasını anlamıyorum. Arkadaşlar, işini bilen birisi yazdıysa o virüsü ruhunuz bile duymaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı