Hacktool virüsü bulaştı

Temiz kurulum yapın eğer bilmiyorsanız yaptırın bilgisayarcıya KMSpico'yu kaldırıp orijinal Windows deneme sürümünü kurun diyeceksiniz bu kadar. Sonra da lisans almak isterseniz aldığınız lisansı ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > etkinleştirmeye yazacaksınız.
Anladim. Sizi de baymak istemem ama sacma olsun olmasin tum soru isaretlerini kafamdan atmak istiyorum. Diyelim ki ben bunu yaptim. Ise yarayip yaramadigini anakartta virus olup olmadigini nasil anlayacagim?

Anladim. Sizi de baymak istemem ama sacma olsun olmasin tum soru isaretlerini kafamdan atmak istiyorum. Diyelim ki ben bunu yaptim. Ise yarayip yaramadigini anakartta virus olup olmadigini nasil anlayacagim?

Son düzenleme:
Yani diger deyisle anlamanin bir yolu yok oyle mi? Bir BIOS virusu olsa bile pili cikartip takmam sorunu cozer mi?

Anakart virüsünün olup olmadığı nasıl anlaşılır? hocam bu konuda arkadas SSD falan degismis. Format atsam dahi SSD'de kalabilir mi bu zıkkım?

Virüs bulaşan SSD diski biçimlendirirseniz içerisinde hiçbir dosya kalmayacak, böylece virüs kalmayacak. Anakarta daha doğrusu BIOS'a bulaşan virüsler çok üst düzey, kolay kolay bulaşmaz. Hack tool ile BIOS virüsünün pek alakası yok.

Peki Ssd bicimlendirmekten kastiniz ne tam olarak? Duz format atmak cozer degil mi?

@408157 Hocam peki bu illet HWID ile anakartima lisanslandiysa napacagim? Bunu cozmenin bir yolu var mi lutfen yardimci olun.

Son düzenleme:
Peki SSD bicimlendirmekten kastiniz ne tam olarak? Duz format atmak cozer degil mi?

Format ekranında disk ekranı oluyor. Orada virüs bulaşan disk biçimlendirilirse o diskin içerisinde hiçbir şey kalmaz. Bundan dolayı virüs varsa gitmiş olur. Disk diğer diske bulaştıysa bilemem ama düz format atmaktan daha iyi. Düz format dediğiniz hiçbir diski biçimlendirmeden kurmak mı? Öyleyse Windows silinir, Windows geri yüklenir.

Format ekranında disk ekranı oluyor. Orada virüs bulaşan disk biçimlendirilirse o diskin içerisinde hiçbir şey kalmaz. Bundan dolayı virüs varsa gitmiş olur. Disk diğer diske bulaştıysa bilemem ama düz format atmaktan daha iyi. Düz format dediğiniz hiçbir diski biçimlendirmeden kurmak mı? Öyleyse Windows silinir, Windows geri yüklenir.
Yani sadrce format atsam cozer mi demek istedim. Artik disklerde bise oldugunu sanmam Windows'tan sifirladim bilgisayari. Formattan sonra bu lisans anakartta kalirsa ne olacak? Tehlike arz edecek mi?

@408157

Son düzenleme:
Hocalarım çok garip bir iletişim şekliniz var. Bir kısmınız hep gece 3'te diğer kısmınız sabah 9'da yazıyorsunuz. Neyse esas konuya gelirsek @Grim Reaper hocam daha önce bir şey mi yaşadınız da bu kadar tedirginsiniz? Aynı şeyi ben yaşasam "Torrent Windows'dan dolayı böyle uyarı veriyormuş, zararlı yazılım değilmiş." der 270GB'lık oyun arşivini bir daha indirmemek için disk biçimlendirmeyle bile uğraşmazdım. Hele bir de Win Defender uyarısına geriliyorsunuz. O uygulama Türkçe yamalarda bile uyarı veriyor. Kaspersky Security Cloud Free/Premium tarzı bir Defender uygulaması kullanmaya başlayın bence.

Hocalarım çok garip bir iletişim şekliniz var. Bir kısmınız hep gece 3'te diğer kısmınız sabah 9'da yazıyorsunuz. Neyse esas konuya gelirsek @Grim Reaper hocam daha önce bir şey mi yaşadınız da bu kadar tedirginsiniz? Aynı şeyi ben yaşasam "Torrent Windows'dan dolayı böyle uyarı veriyormuş, zararlı yazılım değilmiş." der 270GB'lık oyun arşivini bir daha indirmemek için disk biçimlendirmeyle bile uğraşmazdım. Hele bir de Win Defender uyarısına geriliyorsunuz. O uygulama Türkçe yamalarda bile uyarı veriyor. Kaspersky Security Cloud Free/Premium tarzı bir Defender uygulaması kullanmaya başlayın bence.
Hocam yazida da soyledim defender uyarisi mevzu degil mevzu korsan yazilim olmasi. İlk sayfadaki arkadasin soyledigi olay sorun. Keylogger muhabbeti vesaire. Hesaplar degerli + olarak kredi karti vb islemler yapiyorum. Surekli bunun tedirginligiyle yasanmaz.

@408157 Hocam komut isteminden baktim toplu etkinlestirme bi 5 ay sonra bitecek diyor bu anakartima lisanslanmadigi anlamina mi gelir?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı