HackTool:Win32/GameHack!MSR Silinmiyor

Uyarının verdiği dosya konumuna gidip orada dosyalar duruyor mu diye kontrol eder misiniz? Orada herhangi bir dosya yoksa muhtemelen Defender virüsü silmiştir. İzin ver diyerek de bildirim gelmemesini sağlayabilirsiniz. Zaten MBAM ve Kaspersky tespit edemiyorsa tam taramada bir şey, çok yüksek ihtimalle cihaz temizdir.

Bildirimi engellemenin bir yolu var mı ona da razıyım Windows Defender yeşil yansın yeter zararlı değil sanırım zaten virüs.
“HackTool Win32 GameHack genelde oyunlar için kullanılan crack ya da patch adı verilen yamalardır. Antivirüs programları DLL enjeksiyon yazılımlarını da genelde Hacktool sınıfına sokar. Windows Defender Antivirüs de bu tür oyun hilelerini hacktool adı ile tespit eder.

Eğer bilgisayarına bir oyun için yama ya da hile yazılımı indirdiysen Windows Defender bunu bulmuş ve HackTool Win32 GameHack adı ile sana göstermiş olabilir.

Uyarı verilen dosyanın ne olduğunu biliyorsan ve bu dosyadan eminsen Cihazda izin ver seçeneğini seçebilirsin. Ne olduğu konusunda bir fikrin yoksa dosya senin tarafından indirilmediyse dosyayı Kaldır diyerek silebilirsin.

HackTool Win32 GameHack virüs olmamakla birlikte dosyanın tamamen güvenilir olduğu anlamına gelmez. Antivirüs programları genel olara oyun hile ve yamalarını HackTool Win32 GameHack adı ile gösterir. Ama bazı kötü niyetli kişiler bu tür hile ve yamaların içine virüs yerleştirebilir. “ Bir siteden okuduğuma göre bu işe yarıyor hocam seçim sizde.

Uyarının verdiği dosya konumuna gidip orada dosyalar duruyor mu diye kontrol eder misiniz?

Yok silmeden önce de aynı sorun vardı sildikten sonra da artık öyle bir konum yok gizli dosyaları falan açtım onda da yok.

HackTool hocam trojan olduğunu düşünmüyorum.

Cihazda izin verdiğimde bir daha sormasa tamamda sürekli bildirim geliyor darlanıyorum.

koruma geçmişinde böyle bildirimlerde var

Hocam Türk korsan sitelerine düşmemek lazım her türlü başa bela.

Türk site değildi aslında önceden yüzlerce oyun bile indirmişimdir. Şansıma buga girdi gibi geliyor bana.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-26 232131.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-26 232131.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı