Hades'i nasıl buldunuz?

Bundan önce Transistor'u da oynamıştım güzeldi fena değildi fakat Hades'e bayıldım. Normalde Rogue-life oyunları sevmem Rogue-lite olursa daha bir hoşuma gidiyor. Ölünce her şeyimi kaybetmek sinirimi bozuyor biraz :). Öldüğümde sıkılmadığım Rogue-lite oyunlardan her öldüğümde daha bir hoşuma gitti. Indie bir oyun olarak bazı ödüller alması da hoşuma gitti, daha çok böyle oyun görmek isterim. Ölmemi gerektiren oyunlar oynayacağımı zannetmezdim. Dead Cells'i sevdiyseniz bu oyunu da seveceğinizi hatta daha çok seveceğinizi düşünüyorum.

Oyun benim gözümde bu sene ilk beşime girer.

Her ne kadar çok övülse de alıp oynama eşiğine gelemedim. Tarzım değil bu tarz oyunlar.

Yapabileceğimiz farklı kombolar ve ihtimaller sınısız gibi geliyor ve savaş sistemi böyle bir oyuna göre yeterince iyi. Ancak hikayesi beni içine çekmedi ve böyle bu türde ki bir oyuna göre kolay geldi bana 10 saate yakın oynamama rağmen 2 kere final bossuna kadar geldim 1 tane daha adam akıllı geliştirme yaparsam oyun bitecek yani. Yılın en iyi bağımsız yapımı olabilir ama yılın en iyi oyunları arasında gösterilemez bence.

@Bir Matmazel Celeste aldım, yaklaşık 7 saat olmuş ve oyun henüz bitmedi :D Kolsuzluktan toplamda 1700 kez ölmüşüm. Souls like oynasam sanırım bu kadar sinir olmazdım. Oyuna laf yok, ama çok fazla öldüm ve bütün oyun zevkini aldı götürdü.

Özellikle bundan önce Ori oynamıştım, birkaç ay önce. O kontrollere çok çok alışmışım, sanırım fazla garipsedim Celeste'i. 7 saat olmasına rağmen tuşları hala karıştırıyorum, ilginçtir.

Hades noktasına gelirsek her ikisini karşılaştırmak doğru olmuyor gibi. Farklı türdeler, çoğu yönüyle. Oyumu Hades'ten yana kullanırdım yine de :)

@Bir Matmazel Celeste aldım, yaklaşık 7 saat olmuş ve oyun henüz bitmedi :D Kolsuzluktan toplamda 1700 kez ölmüşüm. Souls like oynasam sanırım bu kadar sinir olmazdım. Oyuna laf yok, ama çok fazla öldüm ve bütün oyun zevkini aldı götürdü.

Özellikle bundan önce Ori oynamıştım, birkaç ay önce. O kontrollere çok çok alışmışım, sanırım fazla garipsedim Celeste'i. 7 saat olmasına rağmen tuşları hala karıştırıyorum, ilginçtir.

Hades noktasına gelirsek her ikisini karşılaştırmak doğru olmuyor gibi. Farklı türdeler, çoğu yönüyle. Oyumu Hades'ten yana kullanırdım yine de :)
😂😂 Evet Celeste öl-başla tarzında bir oyun. Mekanikleri çok zor zaten genellikle klavyede oynamayın derler ama güzeldi ben çok beğenmiştim. Çıktığı yıl God of War 4 ve RDR 2 ile anılıyordu ismi. Ama zor olduğu kesin.

Vallahi Dead Cells'ten bile daha iyi geldi bana. Dead Cells'i bir süre sonra bıraktım. Bu daha ilgimi çekti. Sıkmıyor bir de.

Dead Cells'ten sonra Hades'e başladığım için kısa bir sürede biraz da olsun sıktı beni, sanırım aynı türde oyunlar oldukları için olabilir. Ancak yine de Dead Cells ile arasında oldukça fark var.

Ben şu sıralar Dead Cells oynadığım için 1 saat oynadıktan sonra iade talebinde bulundum ancak daha fazla indirime girerse tekrar alıp uzun sürelerde oynamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı