Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sahireler Locası’nın en genci kendisi, sonrasında en yakın olan Keira var sanırım. En yüksek 50 olduğunu düşünüyorum Triss’in. 35-45 arasında olması muhtemel. 40 diyelim geçelim hocam, pek bilgi yok çünkü bu konuda :)
Ciri'ye "ablalık" yaptığını ve en genç sahirelerden birisi olduğunu düşünürsek bence de o yaşlarda bir şey, yalnız şimdi fark ettim. Triss yaşına göre çok iyi ve tecrübeli bir sahire, hatta Sahireler Locası'na girecek kadar.

Ciri'ye "ablalık" yaptığını ve en genç sahirelerden birisi olduğunu düşünürsek bence de o yaşlarda bir şey, yalnız şimdi fark ettim. Triss yaşına göre çok iyi ve tecrübeli bir sahire, hatta Sahireler Locası'na girecek kadar.
Girdi girmesine ama genelde ellerinde oynattılar Triss’i. W2’de Geralt ile beraber olduğu için ne konuşmalara davet edildi ne de planlardan haberdar oldu. Kitaplarda da Loca’nın karşısına Yen gibi geçemedi, korkaktı biraz :)

3 tane kurtla kapışamazken nasıl olduysa artık karşımda kimse duramıyor.
Oyunun minik bir sorunu o aslında, hızlı hareket eden canlılar her zaman güçlü. Özellikle kurtlar oyunun başlarında Death March oynuyorsanız deli ediyor insanı.

Konu ne tuttu be 210 sayfa...
Ben de beklemiyordum bu kadar, maksimum 300 mesaj alır herhalde diye düşünüyordum :)
Oyunun minik bir sorunu o aslında, hızlı hareket eden canlılar her zaman güçlü. Özellikle kurtlar oyunun başlarında Death March oynuyorsanız deli ediyor insanı.
Aynen, ben de böyle düşünüyorum. Beni bile Ölüm Marşı zorluğundan zorluyor bazen kurtlar ve köpekler, bir köpek nasıl bir garkolandan daha fazla vurabilir?

Bu arada Witcher 3'te Yennefer ile birlikte olsak bile seçimlerimize bağlı olarak onunla yatmamak için dodge atabiliyoruz, sen deyince aklıma geldi bu. CDPR bunu niye böyle yapmış anlamadım, hem de oyunda 2 tane Yennefer'lı malum sahne varken.

Ben de beklemiyordum bu kadar, maksimum 300 mesaj alır herhalde diye düşünüyordum :)

Aynen, ben de böyle düşünüyorum. Beni bile Ölüm Marşı zorluğundan zorluyor bazen kurtlar ve köpekler, bir köpek nasıl bir garkolandan daha fazla vurabilir?

Bu arada Witcher 3'te Yennefer ile birlikte olsak bile seçimlerimize bağlı olarak onunla yatmamak için dodge atabiliyoruz, sen deyince aklıma geldi bu. CDPR bunu niye böyle yapmış anlamadım, hem de oyunda 2 tane Yennefer'lı malum sahne varken.
Üst mevkilerden bir CDPR yöneticisi Yen hater’ı sanırım. Neden böyle ben de bilemiyorum açıkçası. Triss’e hem haksızlık var hem de yok bu konuda. Kaçınılmaz sahnesi var sonuçta, ama sadece 1 tane. Aslında Kovir DLC’si olsa o sayı 1’de kalmazdı.

Umudum artık fanlardan, CDPR o DLC’yi yapmayacak anlaşıldı. Farewell of the White Wolf gibi bir yapım gelirse güzel olurdu, yapılmayacak şey değil :)

Üst mevkilerden bir CDPR yöneticisi Yen hater’ı sanırım. Neden böyle ben de bilemiyorum açıkçası. Triss’e hem haksızlık var hem de yok, kaçınılmaz bir sahnesi var sonuçta, ama sadece 1 tane. Aslında Kovir DLC’si olsa o sayı 1’de kalmazdı.
Önceki oyunlarda Triss açık ara özellikle Witcher 2'de Yennefer'a fark atar, fakat iş Witcher 3'e gelince değişiyor. Herhalde Yennefer geldiği için Triss'in romantizm gücünü düşünmüşler.

Mesela oyunda yalnızca 1 tane Triss'in malum sahnesi var, o da aşırı kısa ve klişe zaten. Ama en azından kule dışında çekilen sahneler sıradışı.

Fakat Yennefer'ın hem 2 tane sahnesi var, hem bunlar sıradışı sahneler, hem daha uzun sürüyor, hem de daha iyi.

Bunun dışında daha çok bu tarz küçük ama bence önemli detaylar var, mesela Yennefer'ın hem romantizm görevi, hem de romantizm dışı görevleri daha iyi.
Umudum artık fanlardan, CDPR o DLC’yi yapmayacak anlaşıldı. Farewell of the White Wolf gibi bir yapım gelirse güzel olurdu, yapılmayacak şey değil :)
O modda Triss veya Yennefer arasında seçim yapabiliyor muyuz? Oynayacağım için soruyorum.

Önceki oyunlarda Triss açık ara özellikle Witcher 2'de Yennefer'a fark atar, fakat iş Witcher 3'e gelince değişiyor. Herhalde Yennefer geldiği için Triss'in romantizm gücünü düşünmüşler.

Mesela oyunda yalnızca 1 tane Triss'in malum sahnesi var, o da aşırı kısa ve klişe zaten. Ama en azından kule dışında çekilen sahneler sıradışı.

Fakat Yennefer'ın hem 2 tane sahnesi var, hem bunlar sıradışı sahneler, hem daha uzun sürüyor, hem de daha iyi.

Bunun dışında daha çok bu tarz küçük ama bence önemli detaylar var, mesela Yennefer'ın hem romantizm görevi, hem de romantizm dışı görevleri daha iyi.

O modda Triss veya Yennefer arasında seçim yapabiliyor muyuz? Oynayacağım için soruyorum.
Biraz öyle oldu maalesef. Her zaman dediğim gibi, bir Kovir DLC’si gerekiyordu Triss’in romantizminin tamamlanabilmesi için, bu şekilde yarıda kesildi gibi geliyor bana, siz de öyle mi hissediyorsunuz bilemiyorum. En azından Pont Vanis’de olan evimizi görmek isterdim.

Hala Triss’in romantizm sahnelerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum, daha fazla olsalardı iyi olurdu, ama olmadı üzücü bir şekilde. Deniz feneri sahnesi Yen’in sahnelerine göre daha uzun değil miydi? Daha detaylı ve uzun olduğunu hatırlıyorum ben.

Seçim yok, kaçınılmaz bir Yen sonu var. Üstelik bana Alt+F4 attıran Eskel sahnesi ile beraber.

Hala Triss’in romantizm sahnelerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum, daha fazla olsalardı iyi olurdu, ama olmadı üzücü bir şekilde.
Malum sahneler dışındaki sahneler de var tabii, oyunu Triss romantizm ile hiç oynamadığım için bilmem. Ama az sabır, onu da yapacağız bir gün :)
Deniz feneri sahnesi Yen’in sahnelerine göre daha uzun değil miydi? Daha detaylı ve uzun olduğunu hatırlıyorum ben.
Malum sahne 10 saniye falandı sanırım, ben ondan bahsediyordum. İşin garip kısmı kule dışı çekim daha uzundu diye hatırlıyorum :D
Biraz öyle oldu maalesef. Her zaman dediğim gibi, bir Kovir DLC’si gerekiyordu Triss’in romantizminin tamamlanabilmesi için, bu şekilde yarıda kesildi gibi geliyor bana, siz de öyle mi hissediyorsunuz bilemiyorum. En azından Pont Vanis’de olan evimizi görmek isterdim.
Yennefer'ın da DLC'si yok, Kovir DLC'si olsaydı Yennefer'ın tarafından adaletsizlik olurdu.
Seçim yok, kaçınılmaz bir Yen sonu var. Üstelik bana Alt+F4 attıran Eskel sahnesi ile beraber.
Anlamadım, Eskel sahnesi mi? Eskel, Lambert ve Geralt'ın komik sahnesinden mi bahsediyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı