Hadron PSU fazladan 30W verebilir mi?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Selam dostlar. Sahip olduğum sistem bu şekilde:

1620914478111.png

Bayramda topladığım 160 lira ile Q9400 işlemci almak istiyorum. Şu an takılı olan işlemci E4500 ve 65W TDP değeri var ama takacağım işlemci olan Q9400 işlemcinin 95W TDP değeri var. Sistemim şu an E4500 model işlemciyi sorunsuz besliyor ama Q9400 model işlemciyi besler mi bilmiyorum. Arada +30W fark var. Güç kaynağım aşırı dandik, eski, Hadron marka ve 240W güç verebiliyor. Üstünde ise bunlar yazıyor:

1620914748809.png

Şu an kullandığım sistemi sorunsuz besleyen bu PSU fazladan +30W verebilir mi?
Alacağım işlemci:

Bence işlemcinizi değiştirmeyin. Gerek yok. O sistemde çok fark edeceğini düşünmüyorum. O işlemciye vereceğiniz parayı bir kenara koyup daha iyi sistem almak için harcayabilirsiniz. Ancak soruya genel olarak cevap vereyim. Şimdikini çalıştırıyorsa bunu da çalıştırır. Ha peak olarak kullanırsa power supply çok geçmeden bozulur.

Bence işlemcinizi değiştirmeyin. Gerek yok. O sistemde çok fark edeceğini düşünmüyorum. O işlemciye vereceğiniz parayı bir kenara koyup daha iyi sistem almak için harcayabilirsiniz. Ancak soruya genel olarak cevap vereyim. Şimdikini çalıştırıyorsa bunu da çalıştırır. Ha peak olarak kullanırsa power supply çok geçmeden bozulur.
Başlık az yanlış olmuş. Siz soruyu "İşlemci eklemesi yaparsam güç kaynağım sistemimi besler mi?"
Bu sistemden Core 2 Duo E4500 işlemciyi çıkartacağım, Core 2 Quad Q9400 işlemci takacağım. Güç kaynağım bu sistemi besler mi? Bu sorunun cevabını bekliyorum.

Başlık az yanlış olmuş. Siz soruyu "İşlemci eklemesi yaparsam güç kaynağım sistemimi besler mi?"
Bu sistemden Core 2 Duo E4500 işlemciyi çıkartacağım, Core 2 Quad Q9400 işlemci takacağım. Güç kaynağım bu sistemi besler mi? Bu sorunun cevabını bekliyorum.
Toplam çekeceğin güç ortalama 150W civarı oluyor. 250W yeterli gibi. 80+ olmadığı için kimse kesin konuşamıyor ancak peak tdpye gerçekten çıkabiliyorsa çalıştırır.

Geri
Yukarı