Hafif ve şarjı uzun gidecek performanslı dizüstü önerisi

aras

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Uzmanı
Merhaba arkadaşlar,

Ben taşınabilirliği olan ve şarjı uzun gidebilecek bir dizüstü arıyorum.
Bir kaç farklı model buldum ama sizin bildiğiniz, tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı?

Öncelikle bulduğum ürünler:

http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-vostro-5470-s21f45c-notebook-pmu318897
http://www.istanbulbilisim.com.tr/hp-probook-440-g1-f2p43ut-notebook-fiyati,112315.html
http://www.pcdepo.com/lenovo-thinkpad-e440-20c50077tx-notebook

Bu modellerin içinde ki en ağırı lenovo ve o da 2,14 kg.

Bunlardan hangisi daha iyidir veya sizin farklı bir öneriniz var mı?
Maksimum bütçem 1800 TL. Oyun oynayan birisi değilim, yazılım geliştirme üzerine alacağım. Genel tercihim 13 - 14 inç aralığında.

İstediklerine göre Ultrabook önermek en doğrusu olur.
Sony Vaio Pro 11/13 ve Asus Zenbook Infinity, en iyi Ultrabook'dur. Ancak fiyatları pahalı. Bütçene biraz daha arttırırsan bunu önerebilirim.
Yalnız oyun oynamak istiyorsan kendi bulduklarını ve önerdiğimi alma. Ne amaçla kullanacaksın?

• Çok farklı cihaz. Dell Vostro 5470 S21F45C işlemcisi düşük güç tüketimli ama GPU'su eski, 740M.
  • HP Probook 440 G1 F2P43UT - İstanbul Bilişim'den uzak durmalı
  • Lenovo Thinkpad E440 20C50077TX modeli fena değil.

Oyun oynamayı pek düşünmüyorum. Kullanım amacım programlama. Visual Studio vb ideler. Önerdiğiniz laptopa baktım ama 15,6 inç o boyut için aklımda forumda da sıkça önerilen asus'un bir modeli var ama ben biraz daha ufak portatif birşeyler arıyorum.

Lenovo'nun Thinkpad serisine bayılıyorum aslında ama attıklarımdan da dell hoşuma gitti hafiflik olarak.

Ek olarak şu modeli buldum:
Hp ProBook 430 J4R59EA Notebook - ebrarbilgisayar.com

Not: Freedos olması benim için problem değil öğrenci olduğum için windows 8.1 lisansı alabiliyorum ücretsiz olarak. Ek olarak elimde ssd'de var bunu da takabilirim fakat garantiyi bozmayacak şekildeyse.

Oyun oynamayı pek düşünmüyorum. Kullanım amacım programlama. Visual Studio vb ideler. Önerdiğiniz laptopa baktım ama 15,6 inç o boyut için aklımda forumda da sıkça önerilen asus'un bir modeli var ama ben biraz daha ufak portatif birşeyler arıyorum.

Lenovo'nun Thinkpad serisine bayılıyorum aslında ama attıklarımdan da dell hoşuma gitti hafiflik olarak.

Ek olarak şu modeli buldum:
Hp ProBook 430 J4R59EA Notebook - ebrarbilgisayar.com

Not: Freedos olması benim için problem değil öğrenci olduğum için windows 8.1 lisansı alabiliyorum ücretsiz olarak. Ek olarak elimde ssd'de var bunu da takabilirim fakat garantiyi bozmayacak şekildeyse.
Lenovo Thinkpad güzel bir seçenek o zaman.

• Çok farklı cihaz. Dell Vostro 5470 S21F45C işlemcisi düşük güç tüketimli ama GPU'su eski, 740M.
  • HP Probook 440 G1 F2P43UT - İstanbul Bilişim'den uzak durmalı
  • Lenovo Thinkpad E440 20C50077TX modeli fena değil.

Çok farklı cihaz derken kötü anlamda mı yoksa iyi anlamda mı? Oyun oynamayacağıma göre gpu eski olması alınabilecekler listesinden çıkarır mı bu cihazı? Ek olarak bu attığım cihazlar lol, dota gibi oyunları oynatabilecek seviyededir değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı