20000 TL'ye şarjı uzun gidecek laptop önerisi

Bütçe
20000

yed4ever

Centipat
Daha fazla  
Bütçeyi 20k yazdım oraya tam bir bütçem yok tamamını bilgisayara yatırmasam da olur. MacBook'lar bir kenarda aklımda ve Matebook'lar var kenarda aklımda. Asıl merak ettiğim şey harici ekran kartı olmadığı sürece uzun batarya süreleri görecek midir? 9500₺ altına satılan vergisiz laptoplar olsun veya 13K civarına satılan ucuz yollu Acer Aspire 3'ler veya Lenovo IdeaPad 3'ler olsun yine uzun süre batarya ömürleri görür mü? Yoksa bu konuda illa macbook/matebooka mı yönelmek lazım?

Macbook takıntın yoksa Matebook güzel bence. Bu tarz ofis laptoplarında eGPU oluyor diye biliyorum bu yüzden pil ömrü hepsinde iyi gider.

Bütçeyi 20k yazdım oraya tam bir bütçem yok tamamını bilgisayara yatırmasam da olur. MacBook'lar bir kenarda aklımda ve Matebook'lar var kenarda aklımda. Asıl merak ettiğim şey harici ekran kartı olmadığı sürece uzun batarya süreleri görecek midir? 9500₺ altına satılan vergisiz laptoplar olsun veya 13K civarına satılan ucuz yollu Acer Aspire 3'ler veya Lenovo IdeaPad 3'ler olsun yine uzun süre batarya ömürleri görür mü? Yoksa bu konuda illa macbook/matebooka mı yönelmek lazım?

Windows bilgisayarlar genel olarak fişten çıktığında performans düşüşü yaşatıyor. Genel olarak batarya ile kullanıcaksınız muhtemelen. Bu yüzden Mac daha mantıklı olur sizin için.

Macbook takıntın yoksa Matebook güzel bence. Bu tarz ofis laptoplarında eGPU oluyor diye biliyorum bu yüzden pil ömrü hepsinde iyi gider.
Matebook konusunda müşteri hizmetleri ile konuştum x pro modeli ile 14s modeli dışında thunderbolt bulunan modeli yoktu bu paralara da düz 1080p 60hz ekran ve thunderbolt olmaması bana göre büyük eksi oluyor. eGPUyu da thunderboltsuz yapamazsınız zaten. Hem masaüstüm hem oyuncu laptopum var zaten çok umrumda değil performans, fanları bağırmasın bataryası uzun gitsin ki üniversitede derse getireyim aslında tek derdim bu.

1255u'nun batarya ömrü iyi midir sizce? Ryzen 7'nin U olan modellerinin de güç tüketiminin iddialı olduğunu okumuştum nasıl karşılaştırılır sizce?

Geri
Yukarı