Cy-me

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

32 GB SanDisk microsd hafıza kartım telefonumda kullanmak için taktığımda biçimlendirme istedi. Biçimlendir seçeneğine tıkladığımda süreç askıda kaldı. Uzun bekleyişimin sonucunda hafıza kartını çıkarmak zorunda kaldım. Bilgisayara takıp belki NTFS veya fat dosya sistemleri yüzünden bu sorun oluyordur dedim. "Kart okunmadı. " Uyarısı aldım ve sonrasında biçimlendirme istedi Windows'tan biçimlendirme yapmaya kalktığımda "Windows biçimlendirmeyi bitiremedi. " Hatasını gördüm.

Kaç tane kurtarma yazılımı denediysem bir işe yaramadı. İçindeki veriler önemli değil sadece hafıza kartımı tekrar ulaşılabilir hale getirmeyi istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar;

32 GB SanDisk microsd hafıza kartım telefonumda kullanmak için taktığımda biçimlendirme istedi. Biçimlendir seçeneğine tıkladığımda süreç askıda kaldı. Uzun bekleyişimin sonucunda hafıza kartını çıkarmak zorunda kaldım. Bilgisayara takıp belki NTFS veya fat dosya sistemleri yüzünden bu sorun oluyordur dedim. "Kart okunmadı. " Uyarısı aldım ve sonrasında biçimlendirme istedi Windows'tan biçimlendirme yapmaya kalktığımda "Windows biçimlendirmeyi bitiremedi. " Hatasını gördüm.

Kaç tane kurtarma yazılımı denediysem bir işe yaramadı. İçindeki veriler önemli değil sadece hafıza kartımı tekrar ulaşılabilir hale getirmeyi istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Başka bir telefondan biçimlendirme yapın. İkisindede yarım bırakşmışsınız

Linux üzerinden erişebilmeniz lazım. Eğer olmazsa herhangi bir disk kurtarma programı rahatlıkla kurtarır. Başka seçenek, "chkdsk /f D:" "D:" kısmına hafıza kartının bölümünü yazacaksınız.

Linux üzerinden erişebilmeniz lazım. Eğer olmazsa herhangi bir disk kurtarma programı rahatlıkla kurtarır. Başka seçenek, "chkdsk /f D:" "D:" kısmına hafıza kartının bölümünü yazacaksınız.
Malesef hiçbir chkdsk bir işe yaramıyor. Kullandığım yöntemleri size sıralayayım;
1. CHKDSK komutlarıyla onarma.
2. Disk Part komutlarıyla onarma.
3. Linux Mint üzerinden formatlamaya çalıştım olmadı
4. Ubuntu görür oradan halledebilirsiniz diye yazmışlardı ubuntu kurup denemeye kalktım kartı görmüyordu bile.
5. Ubuntuda çalışan gparted yazılımının live usb versiyonunu denedim bir işe yaramadı.
6. Telefonumdan tekrar biçimlendirmeye kalktım işe yaramadı.
7. Adını sayamayacağım kadar fazla onarabileceğini iddia eden programların full versiyonlarıyla denemeler yaptım yine olumsuz.

Hâla bir işe yarayan yönteme rastlayamadım ve onarıcı program arayışındayım.
Başka bir telefondan biçimlendirme yapın. İkisindede yarım bırakşmışsınız
Sadece telefonumda biçimlendirmesi yarım kaldı, ardından kullanamadım kartı. Biçimlendirme yöntemi bir işe yaramıyor anlayacağınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı