Hafta sonu sokağa çıkmak yasağı

Evet yasaklar boşuna çok bilmiş bey. Adam gibi uygulanmayan, bir yandan kısıtlama yaparken diğer yandan virüse davetiye veren yasak yönetimiyle vatandaşı çürütmekten başka bir cacık olmaz.
Yasaklar yanlış ama kendinize hakim olun en azından, sen evinde otursan ben evimde otursam herkes evinde otursa biter bu virüs. İnsanlar intihar ediyor geçinemediği için, sen keyfin için virüs kapacaksın. Kapman da umrunda değilse başkasına bulaştırıp öldürebileceğini düşün. Vicdanlı bey.

Yasaklar yanlış ama kendinize hakim olun en azından, sen evinde otursan ben evimde otursam herkes evinde otursa biter bu virüs. İnsanlar intihar ediyor geçinemediği için, sen keyfin için virüs kapacaksın. Kapman da umrunda değilse başkasına bulaştırıp öldürebileceğini düşün. Vicdanlı bey.
Evimde oturunca virüsün biteceğini bilsem vallahi de çıkmam billahi de çıkmam. Ama adamlar gidiyor yurt dışından turist alıyor ülkeye, üstüne üstelik bu turistlerin gezmesine tozmasına karışmıyor. Asıl virüsü bunlar getiriyor ülkemize. Buna müsade edilirken benim eve hapsolmamla virüsün bitme ihtimali yok ki boşuna manasız şekilde çürüyorum evde.

Evimde oturunca virüsün biteceğini bilsem vallahi de çıkmam billahi de çıkmam. Ama adamlar gidiyor yurt dışından turist alıyor ülkeye, üstüne üstelik bu turistlerin gezmesine tozmasına karışmıyor. Asıl virüsü bunlar getiriyor ülkemize. Buna müsade edilirken benim eve hapsolmamla virüsün bitme ihtimali yok ki boşuna manasız şekilde çürüyorum evde.
İlkokuldaki gibi o bana vurdu ben de ona vurayım mı demeliyiz? Onların yaptığı yanlış maalesef, keşke yapmasalar ama elimizden sandığa gömmekten başka bir şey gelmiyor. Sandığa da gömmeyecek onlarca koyunumuz olduğu için bu böyle devam edecek. Evde çürümüyorsun, sisteme yardım ediyorsun. Ve yine maalesef sistem çalışmazsa vakalar artar ve bugünlerini özlersin.

İlkokuldaki gibi o bana vurdu ben de ona vurayım mı demeliyiz? Onların yaptığı yanlış maalesef, keşke yapmasalar ama elimizden sandığa gömmekten başka bir şey gelmiyor. Sandığa da gömmeyecek onlarca koyunumuz olduğu için bu böyle devam edecek. Evde çürümüyorsun, sisteme yardım ediyorsun. Ve yine maalesef sistem çalışmazsa vakalar artar ve bugünlerini özlersin.
Biliyorum hocam, zaten devleti hiçe sayıp yasakları çekinmeden çiğneyen biri değilim ama bu çifte standart yönetime isyan etmeden de tutamıyorum kendimi.

Biliyorum hocam, zaten devleti hiçe sayıp yasakları çekinmeden çiğneyen biri değilim ama bu çifte standart yönetime isyan etmeden de tutamıyorum kendimi.
Siz de haklısınız aslında ama kurallara uymamız gerek. Dediğinizi normalleşmede yapabilirsiniz. Oyun falan oynayın hocam, evde yaşamayı öğrenmeliyiz sanırım. :(

Hükümet bir yandan miting yaparken, bir yandan turistlerin ayağına kırmızı halı sererken bizi evde çürüterek nasıl virüsü bitirecek hiç bilmiyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun.

Birisi kötü bir şey yapınca sana aynısını yapma hakkını vermez. Ateşe (şu anda hem de) ateşle karşılık vermek hiç mantıklı değil. Kongreler saçma, evet bunu sende bende biliyoruz. Mitingler onlar bunlar şu anda yapılmamalı ama mesela 19 Mayıs'tan örnek verelim. Mitingler olsa bile onu da desteklemedik değil mi? Sokağa çıkmamalıyız kendimizi izole etmeliyiz dedik. 19 Mayıs geldi şahsen ben Atatürk'ü çok seven biri olarak bile sokağa çıkılmasına şiddetle karşıydım. Neden? Çünkü virüs var. Kongre saçma ve mantıksız. 19 Mayıs kutlamaları da şu anda yapılmamalı. Sen onlar kongre yapıyor hüü deyip sokağa çıkarsan başka gün bir başkası çıkar diğer gün bir başkası. Üzüm üzüme baka baka kararırmış. Bahane aramamak ve izole olmak gerek. Teşekkürler.

Kendi ülkende yasaklarla yaşayıp bir yabancının doya doya ülkemde gezebilmesini istemiyorum kardeşim. Hala yasakları savunan bir kitle var... Yasak mı var? Daha geçen gün Beşiktaş şampiyonluğunda, bayramda kavimler göçü yaşandı...

Görünmeden çıkabiliyorsan herkes gibi çık. Milleti eve tıkmakla çözülecek bir iş değil bu.

Kendi ülken de yasaklarla yaşayıp bir yabancının doya doya ülkemde gezebilmesini istemiyorum kardeşim. Hala yasakları savunan bir kitle var... Yasak mı var? Daha geçen gün Beşiktaş şampiyonluğunda, bayramda kavimler göçü yaşandı...

Onların avantajlı olması yasakların yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Yasaklar onlara da olsun ama sen "onlar çıkıyor benim neyim eksik!" deyip çıkarsan virüsü çoğaltırsın. Dediğim gibi saçma kararlar olsa bile evde kalmak izole olmak gerek. Ben en son evden çıktığım günü hatırlamıyorum bile. En az 1 senedir neredeyse ihtiyaçları almak dışında 1 kere dışarı çıkmamışımdır. İzole olmak ve dayanmak gerek.

Geri
Yukarı