Hafta sonu sokağa çıkmak yasağı

Yasalar öyle demiyor? Kendin diyorsun sokağa çıkma yasağı diye.
Böyle düşündüğünü görünce gerçekten yakalanmanın daha doğru olduğunu anladım. Küçük çocuğunu arabanın içinde camlar kapalıyken götüren yakınlarım bile 3500tl ceza yediyse sen kesin yersin.
Emin ol bu yasalar benim gibiler için koyulmadı. Semaveri alıp piknik yapan, AVM'de 50 kişi gezinen dengesizler için koyuldu. Ben de kurunun yanında yaş olarak yanıyorum.

Anladık, herkes evde sıkılıyor da, biz de mutlu değiliz yani evde durmaktan. Bir buçuk yıldır toplu taşıma kullanmadım, bir deniz kenarı görmedim, geçen sene parasını ödediğim YKS'ye girmedim, doktora gidip tahlillerimi yaptırmadım.

Feragat edin bazı şeylerden, COVID-19 sırf herkes keyfine gezip tozduğu için geçmiyor.

Anladık, herkes evde sıkılıyor da, biz de mutlu değiliz yani evde durmaktan. Bir buçuk yıldır toplu taşıma kullanmadım, bir deniz kenarı görmedim, geçen sene parasını ödediğim YKS'ye girmedim, doktora gidip tahlillerimi yaptırmadım.

Feragat edin bazı şeylerden, COVID-19 sırf herkes keyif için gezip tozduğu için geçmiyor.
Valla üstadım hükümet yasak yönetimini adam gibi yapsa ben de saygı duyar uyarım. Ama bize yasak diyip dolar kazanacağım diye turistlerin cirit atmasına göz yumunca da vatanseverlikle bir alakası kalmıyor durumun. Ayrıca tekrar ediyorum, benim bisiklet sürme modelimle virüs falan yayılmaz. İnsanlar sadece bilinçsizlikten, sırf laf olsun diye vatanseverlik taslıyor maalesef.

Kusura bakmayın da beyler çalışmayan kafanızla boş vatan severlik yapmayın. Ağzıma maske takıyorum, kalabalıktan uzak bomboş yollardan giderek bisiklet sürüyorum bundan virüs yayılmaz bilinçsizsiniz ve ezbere konuşuyorsunuz.
Virüs sadece ağız ve burundan bulaşmıyor. Bilinçsiz olan kim belli oldu.

Valla üstadım hükümet yasak yönetimini adam gibi yapsa ben de saygı duyar uyarım. Ama bize yasak diyip dolar kazanacağım diye turistlerin cirit atmasına göz yumunca da vatanseverlikle bir alakası kalmıyor durumun. Ayrıca tekrar ediyorum, benim bisiklet sürme modelimle virüs falan yayılmaz. İnsanlar sadece bilinçsizlikten, sırf laf olsun diye vatanseverlik taslıyor maalesef.
Geçen sene 2 aylığına yasak kapsamına (20 yaş altı, çünkü 2000'liyim) girmem dışında geri kalan zamanda benim için yasak yoktu. Çıktım mı? Hayır.

Olay yasakların iyi işlemesi vb. değil. Yasak olmasa da evde durup izole olmak, insanlardan uzak durmak.

Yasakların işlememesi kısmına gelirsek, bu ülkede hiçbir şey doğru uygulanmıyor. Bu sebeple bireysel yasaklanma olmalı. Ama bu düşüncede olmayanları da döve döve eve tıkamayacağına göre, sen evde duracaksın.

Başkasının ne yaptığı umrunuzda olmasın kısaca.

Bunun vatanseverlik ile alakası yok. Avrupa'dan örnek vereyim; adamlar aylardır git gide normalleşiyorlar. Bize bak bir de. Biz hala bunları tartışıyoruz. Neden mi? Senin gibiler yüzünden. Yok sırf ben çıktım diye korona mı yayılacakmış, yok kongrede bulaşmıyormuş da dışarı çıksak mı bulaşacakmış. Anlıyorum sıkılıyorsunuz da azıcık sıkın dişinizi ya. İnsanlar senin gibi davrandığı için aylardır azaltamadık virüsü.

Geçen sene 2 aylığına yasak kapsamına (20 yaş altı, çünkü 2000'liyim) girmem dışında geri kalan zamanda benim için yasak yoktu. Çıktım mı? Hayır.

Olay yasakların iyi işlemesi vb. değil. Yasak olmasa da evde durup izole olmak, insanlardan uzak durmak.

Yasakların işlememesi kısmına gelirsen, bu ülkede hiçbir şey doğru uygulanmıyor. Bu sebeple bireysel yasaklanma olmalı.

Bu zihniyette olmayanları da döve döve eve tıkamayacağına göre, sen evde duracaksın.
İşte bundan bahsediyorum, şu an benim bireysel yasaklama diyerek evde kalmam bisiklet sürmemem tamamen bilinçsizlik. Benim çıkıp bisiklet sürmem de (ağzımda maske ile ve boş yollardan) hiçbir virüs yayılma tehlikesi yok ama sadece ezbere evde kalmam gerektiği düşünülüyor. Bilinçsizce sokağa çıkanlar yüzünden bilinçli insanların da eve hapsedilmesi çok saçma geliyor. Hafta içi zaten işten kafamı kaldıramıyorum hafta sonu da yasak var artık virüsten değil hareketsizlikten öleceğiz bu gidişle. :)

Bunun vatanseverlik ile alakası yok. Avrupa'dan örnek vereyim; adamlar aylardır git gide normalleşiyorlar. Bize bak bir de. Biz hala bunları tartışıyoruz. Neden mi? Senin gibiler yüzünden. Yok sırf ben çıktım diye korona mı yayılacakmış, yok kongrede bulaşmıyormuş da dışarı çıksak mı bulaşacakmış. Anlıyorum sıkılıyorsunuz da azıcık sıkın dişinizi ya. İnsanlar senin gibi davrandığı için aylardır azaltamadık virüsü.
Amerika'da maske zorunluluğu kalkmış açık havada. Bugün orada yaşayan dayımdan öğrendim. Bizim daha çok var o duruma gelmemize.

Benim gibiler yüzünden değil, bilinçsizce sokağa çıkan kalabalığa karışanlar yüzünden. Benim çıkıp bisiklet sürmemde (Nasıl olduğunu 3. kez tarif etmeyeceğim.) hiç bir virüs riski yok idrak edemiyorsunuz galiba.

İşte bundan bahsediyorum, şu an benim bireysel yasaklama diyerek evde kalmam bisiklet sürmemem tamamen bilinçsizlik. Benim çıkıp bisiklet sürmem de (ağzımda maske ile ve boş yollardan) hiçbir virüs yayılma tehlikesi yok ama sadece ezbere evde kalmam gerektiği düşünülüyor. Bilinçsizce sokağa çıkanlar yüzünden bilinçli insanların da eve hapsedilmesi çok saçma geliyor. Hafta içi zaten işten kafamı kaldıramıyorum hafta sonu da yasak var artık virüsten değil hareketsizlikten öleceğiz bu gidişle. :)
Yasak dışı saatlere denk getirmekten başka çareniz yok.

Geri
Yukarı