Haftada 1 bölge çalışmak

junglerules

Decapat
Daha fazla  
Merhaba
Günde 2 kas grubu yapacak vaktim olmuyor o yüzden bende 1 bölgeyi çalıştırıyorum her gün ama bazı kişiler haftada sadece 1 bölgenin az olacağını söylüyor.
1 kere yapmak yeterli mi?
Yoksa haftada 1 kere yapacağıma hiç mi yap mıyım?
NOT: Bu vücut geliştirmeciler gibi olmak istemiyorum zaman önemli değil sadece biraz kas kütlesi olsun yeter

Haftada en az 5-6 gün gidiyorsan haftada en az 2 bölgeyi çalışmalısın. Gittiğin gün sayısı az ise tüm vücut çalışabilirsin.

Yanlış anlatmışım özür dilerim 😅 Haftada her gün 1 bölge
Haftada her gün bir bölgeyi çalışmak da yine mantıksız, bir kasın haftada en az 2 kez çalıştırılması önerilir. Siz en iyi tüm vücut antrenmanı yapın. Yoksa böyle gelişiminiz aşırı yavaş olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftada her gün bir bölgeyi çalışmak da yine mantıksız, bir kasın haftada en az 2 kez çalıştırılması önerilir. Siz en iyi tüm vücut antrenmanı yapın. Yoksa böyle gelişiminiz aşırı yavaş olur.
Ama sonuçta gelişiyor değil mi? Benim zamanla işim yok gerekirse 1 yılda gelişeyim

Ama sonuçta gelişiyor değil mi? Benim zamanla işim yok gerekirse 1 yılda gelişeyim
1 yılda kimse hangi antrenmanı yaparsa yapsın öyle büyük bir gelişme göremez. Böyle yaparsanız 1 yılda hiç gelişim kaydedemezsiniz. Ben neredeyse 1.5 senedir ağırlık çalışıyorum ve öyle aşırı abartılacak bir değişimim yok. Güç olarak inanılmaz derece yol katettim fakat daha çok yolum var. Size önerim tüm vücut çalışmanız.

Geri
Yukarı