Vücut geliştirme sporu için haftada tek bölge vs iki bölge

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Arkadaşlar aktif olarak gitmiş olduğum spor salonunda verdikleri standart çalışma düzeninde 1 bölge veriyorlar, ve son zamanlarda internette bununla alakaklı birçok farklı fikirlere şahit oldum. Sizce kas kazanıp, büyümek için haftada tek bölge mi çift bölge mi?

1 Haftalık dilimde yeterli kadar o bölgeyi çalıştırıyor isen sıkıntı yok. Bir kas grubu için haftalık 20 set gelişim için yeterlidir. İster bunu bir günde 20 set yap, ister 2 günde 10 set.

İşi ehli insanların tavsiyeleri dinleyip haftada tek bölge sonraki hafta çift bölge deneyip performans farkınızdan hangisinin daha iyi olduğunu yorumlayabilirsiniz

1 haftalık dilimde yeterli kadar o bölgeyi çalıştırıyor isen sıkıntı yok. Bir kas grubu için haftalık 20 set gelişim için yeterlidir. İster bunu bir günde 20 set yap, ister 2 günde 10 set.

İşi ehli insanların tavsiyeleri dinleyip haftada tek bölge sonraki hafta çift bölge deneyip performans farkınızdan hangisinin daha iyi olduğunu yorumlayabilirsiniz.

Hocam 3 aydır yapıyorum ve sürekli tek bölge şeklinde ilerlerdim, güzel kütle koydum. Spor salonunda 4-5 hocam var ve hepsi kocaman, 1 tanesi de dünya şampiyonu ve onlar tek bölge çalışıyorlar. Ve öğrencilere de tek bölge veriyorlar. İsteyenlere çift bölge de veriyorlar. Geçen hafta 3 gün boyunca çift bölge çalışmak durumunda kaldım ve 3 gün boyunca kaslarımı çalıştırdığımı hissetmedim.

O zaman tek devam etmen daha mantıklı bir seçimdir kendin zaten kısmı şekilde denemiş ve olumlu bir sonuç alamamışsın zorlamanın alemi yok :)

Geri
Yukarı