Haftada 300 liraya çalışmalı mıyım?

17 yaşındayım günlük 250 alıyorum. Sen çok büyük ihtimal bir yakınının yanında işe giriyorsun. Oda seni enayi yerine koyuyor çünkü hiçbir yer elemanına 200 TL "aylık" veremez imkansız. Daha önce de kaç tane konu açmışsınız size gereken cevap verilmiş. Özel sektörde bile aylık 200 alman imkansız. Yani demek istediğim firavun zamanındaki köleler senden çok daha iyi durumdaydı.

Hayır verilen cevaplarda genel anlamda neredeyse hep aynı. Ne söylemelerini bekliyor acaba. :)
Hocam, konu sahibi 16 yaşında ve büyük ihtimalle işinde hak ettiğini alamadığı için de mutsuz ki haklı da. Etrafında bunu paylaşabileceği birileri yoksa bu tarz forumlarda üzüntüsünü/derdini rahatça anlatıp onun gibi düşünenlerin onayına ihtiyacı olabilir. Aynı durumu ben de yaşamıştım. Anlayış göstermek gerekiyor hayat koşulları herkese göre farklı çünkü, neden o işte olduğunu da bilmiyorum. Elinde olsa zaten duracağını sanmıyorum işinde.

Kaç yaşında olduğunda önemli. 11-12 yaşında çıraklık yapıyorsan yine kötü değil o yaşta birisi için. Ama +18 isen yetersiz. Arkadaşım lise mezunu, martı fabrikasında çalışıyor. Haftalık 44 saat, yemek molalarını falan filanı çıkarırsan yaklaşık 36-37 saat çalışıyor. Hafta sonu tatil, yemek ve ulaşım bedava, martıya %80+50 TL indirimle binme şansı var. Aylık 6500 kazanıyor ve sadece fabrikada ortalama bir verimle çalışarak. İş imkanı bir sürü var daha iyisini her türlü bulursunuz.

Yaşım 16 bu kadar haftada 300 kazanmam normal mi sence?

Şaka bir yana da arkadaş da halinden memnun gibi duruyor. Ben olsam o parayı alır patronun yüzüne çarpardım sadaka mı veriyorsun falan falan diye. Zamanında da yaptığım bir şey.

Memnun olduğumu kim söyledi okullar açılsın diye can atıyorum bu işi çalışmaya zorluyorlar beni ben çalışmak istemiyorum bu işte.

Yaşım 16 bu kadar haftada 300 kazanmam normal mi sence?

Memnun olduğumu kim söyledi okullar açılsın diye can atıyorum bu işi çalışmaya zorluyorlar beni ben çalışmak istemiyorum bu işte.
Yaşın 16 olsa bile haftalık en az 600-700 almalısın. Onlar bile az ama, aylık 1200 para bile değil.

Geri
Yukarı