Haftada 48 saat 1200 liraya çalışmak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nameless member

Femtopat
Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum. Cumartesi ile birlikte haftada toplam 48 saat çalışıyorum geçen sure ile birlikte toplam 60 saat oluyor. Sizce yetkili serviste çalışmaya devam etmeli miyim?

Çırak olsan da asgari ücret vermeleri gerekiyor. Benim arkadaşım Mercedes servisinde çırak olarak asgari ücretle başladı, okul okudu kalfa oldu, sonra sınava girdi usta oldu, bu süreç zarfında maaşı da arttı.

Çalışıyorsun da yaşın kaç yaptığın iş ne, yeme içme yol masrafı ıvır zıvır kime ait? Bu kadar düşük ücrete anca 12 yaşında birine getir götür yaptırırsın.

Yaşım 16 evlere gidip beyaz eşyaların montajini yapip garanti fişi çıkarıyorum yeme içme ve yol masrafi işveren tarafindan karşılanıyor.

Okul durumun nedir ne değildir? Aile durumun nedir ne değildir?

Sabıkan var mı? Bunlar önemli detaylar. Normal şartlarda 1200 TL'ye çalışılmaz tabi ki.

Ama okuldan atıldıysan, ailenin maddi durumu kötü yada aile fertlerin sağ değilse gibi durumlarda erken yaşta bir meslek edinmen iyi olabilir.

Okul devam ediyor ve umut varsa, ailen iyiyse, gidipte 1200 TL'ye çalışılmaz. Hayır yani Tesla'nın yanında yetişmiyorsun :) çile çekmeye değecek bir durum yok...

Yaşım 16 evlere gidip beyaz eşyaların montajini yapip garanti fişi çıkarıyorum yeme içme ve yol masrafi işveren tarafindan karşılanıyor.
16 yaşındaysanız yaşınıza göre konuşmayı da bilmelisiniz.
Gidip işte çalışacağınıza okulda "insanlık" ve "saygı" öğrenirseniz inanın sizin için daha iyi olacaktır.

Azıcık saygılı olursanız daha iyi olur.
Açtığınız konuların bir tanesini bile mantıklı bulan olmadı daha.

Senin gibi boş ve gereksiz insanlarin ne benden saygı beklemeye hakki var ne de benim konularimi eleştirme hakki var sen git kimsenin ciddiye almadığı o boş, ve mantıksız cevaplarını yazmaya devam et.

16 yaşındaysanız yaşınıza göre konuşmayı da bilmelisiniz.
Gidip işte çalışacağınıza okulda "insanlık" ve "saygı" öğrenirseniz inanın sizin için daha iyi olacaktır.
Ben yaşıma göre konuşmayi iyi biliyorum ve yeterince saygılıyım merak etme senin gibi saygıyı hak etmeyen kişilere ne saygı ne de insanlık gösterme niyetim var.

Senin gibi boş ve gereksiz insanlarin ne benden saygı beklemeye hakki var ne de benim konularimi eleştirme hakki var sen git kimsenin ciddiye almadığı o boş, ve mantıksız cevaplarını yazmaya devam et.

Ben yaşıma göre konuşmayi iyi biliyorum ve yeterince saygılıyım merak etme senin gibi saygıyı hak etmeyen kişilere ne saygı ne de insanlık gösterme niyetim var.
10 tane konu açmak sence boş ve gereksiz değil mi?

1658850113827.png

Sence bu konu mantıklı mı?
10 yaşındaki çocuğa harçlık olarak bile verilmeyecek bir parayı sen günde 10 saate çalışarak almanın mantıklı olup olmadığını soruyorsun.
Yıl 2010 değil.

Azıcık saygılı olursanız daha iyi olur.
Açtığınız konuların bir tanesini bile mantıklı bulan olmadı daha.

Senin gibi boş ve gereksiz insanlarin benim konularımı mantıksız bulması normal senin gibilerin benim konularimi mantıksız bulması gram umurumda değil en azindan benim konularım senin zaman harcayarak yazdığın ve kimsenin okumadığı o boş ve gereksiz cevaplar kadar mantıksız değil.

10 tane konu açmak sence boş ve gereksiz değil mi?

Eki Görüntüle 1464669
Sence bu konu mantıklı mı?
10 yaşındaki çocuğa harçlık olarak bile verilmeyecek bir parayı sen günde 10 saate çalışarak almanın mantıklı olup olmadığını soruyorsun.
Yıl 2010 değil.

En azindan benim açtığım 10 konu senin kimsenin ciddiye bile almadığı cevaplarından daha mantıksız değil.

Bu konumun mantıksız olması diğer konularımın mantıksız olduğu anlamina gelmez+ben bu konuyu bir yanlış anlaşılma üzerine olan sinirle açtım bu konuyu açtığımda işteki üçünçü haftamdı ve bana ilk defa haftalık verilmişti bende buna sinirlenip o konuyu açtım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı