Çözüldü Haftada kaç gün kardiyo yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Amacım 1-2 ayda yaklaşık 5-6 kilo vermek. Sizce haftada kaç gün cardio yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı zamanda kasları da çalıştırırım ve haftada 3gün cardio ağırlıkla beraber ideal mıdır? Yoksa 4 5 gün mü yapmalıyız.

Spora 5 gün gideceğini varsayalım ve matematik hesabı olarak, 1 ayda 5 kilo vermek için kardiyoya yüklenmen lazım ve zaman kısıtlı. Bu yüzden haftada 3 gün. 2 ayda 5 kilo için haftada 2 gün yeterli olur.
Senin istediğin hem kardiyo hem ağırlık kaldırmak aynı gün yapabilirim diyorsan olur fakat kardiyo kasları yoracağı ve enerjini azaltacağı için ağırlık kaldırmak pek verimli olmaz.
5-6 kilo vermek istediğinize göre çok kilolu değilsiniz. 1 ayda 5 kilo vermek için ben kilo ve boyuma göre haftada 3 gün kardiyo yapardım. 2 ay için ise 2 gün yapardım. Kasları da çalıştırmak lazım. Yavan yavan kardiyo yetmez.

Aynı zamanda kasları da çalıştırırım ve haftada 3gün cardio ağırlıkla beraber ideal mıdır? yoksa 4 5 gün mü yapmalıyız.

Aynı zamanda kasları da çalıştırırım ve haftada 3gün cardio ağırlıkla beraber ideal mıdır? Yoksa 4 5 gün mü yapmalıyız.

Spora 5 gün gideceğini varsayalım ve matematik hesabı olarak, 1 ayda 5 kilo vermek için kardiyoya yüklenmen lazım ve zaman kısıtlı. Bu yüzden haftada 3 gün. 2 ayda 5 kilo için haftada 2 gün yeterli olur.
Senin istediğin hem kardiyo hem ağırlık kaldırmak aynı gün yapabilirim diyorsan olur fakat kardiyo kasları yoracağı ve enerjini azaltacağı için ağırlık kaldırmak pek verimli olmaz.

Çözüm
En fazla dort ideal olur. Bir gun kardiyo, bir gun ara vermek ile ideal tempoyu yakalarsiniz.

Geri
Yukarı