Haftalık mastürbasyon sayısı anketi

Bir haftada kaç kere mastürbasyon yapıyorsunuz?

• 1 kere veya 1 haftadan daha fazla arayla yapıyorum

Oy: 34 16,3%
  • 2

Oy: 24 11,5%
  • 3

Oy: 24 11,5%
  • 4

Oy: 15 7,2%
  • 5

Oy: 13 6,3%
  • 6

Oy: 10 4,8%
  • 7

Oy: 8 3,8%
  • 7'den fazla yapıyorum

Oy: 42 20,2%
  • Hiç yapmıyorum

Oy: 38 18,3%

• Oy verenlerin toplamı
    208
1667388976204.png
SESSİZLİK - kartı.jpg

7 den fazla yapan arkadaşlar (hatta direkt ikiden (veya hadi üç olsun) fazla yapan) varsa acilen bu kadar sık yapmayı ve hatta en azından 90 100 gün gibi süre boyunca komple bıraksın çünkü devam ederseniz beraberinde çok fazla sorun getirecektir: sosyal anksiyete, beyin sisi, odaklanmada zorlanma, hayattan keyif alamama, erken boşalma veya bilimum diğer cinsel sorunlar, yönelim bozuklukları bile olabilir, sürekli sinirli olma vb. daha çok örnek sayılabilir.
(bkz: nofap)

7 den fazla yapan arkadaşlar (hatta direkt ikiden (veya hadi üç olsun) fazla yapan) varsa acilen bu kadar sık yapmayı ve hatta en azından 90 100 gün gibi süre boyunca komple bıraksın çünkü devam ederseniz beraberinde çok fazla sorun getirecektir: sosyal anksiyete, beyin sisi, odaklanmada zorlanma, hayattan keyif alamama, erken boşalma veya bilimum diğer cinsel sorunlar, yönelim bozuklukları bile olabilir, sürekli sinirli olma vb. daha çok örnek sayılabilir.
(bkz: nofap)
vay canına, gerçekten çok fazla büyük bir oran bu.
sanırım yaş kitlesi 15 civarı yoksa belli bir yaşın üstündeki kişilerin 7 den fazla mastürbasyon yapmasu normal değil.

Fazla mastürbasyon zarar evet ama bundan zarar görmüyorsanız bunda bir sakınca yoktur genel olarak. Dediğim saçma gelebilir ama mastürbasyon zararları kişiye göre değişir. Bazısı 1 kez yapınca hayattan bezerken bazısı 4-5 atar eğlenerek hayatına devam eder.

Geri
Yukarı