Hajime No Ippo Neden İzlenmeli ?

Monolova

Kilopat
Makaleler
3
Yer
4 duvar
Daha fazla  
Meslek
Bilgi sistemleri ve teknolojileri uzmanı
Anime inceleme denemez ama beni etkileyen nadir Animelerden. İlk defa böyle bir şey yapıyorum. Affınıza sığınıyorum.

Ana Karakterler:

ippo.jpg

MAKUNOICHI IPPO

Babası nı çok genç yaşta kaybeden, Annesi ile "MAKUNOICHI BALIKÇILIK" dükkanın da çalışmakta olan, Utangaç, zeki, tatlı ve darp gören bir liseli arkadaşımız Ippo.

Bu karakterimizi sevme nedenim, Doğal yeteneği olmaması. Adam kendini geliştiriyor, ve çok çalışmanın neleri getirdiğini göz önüne seriyor. Boks'a birazdan tanıtacağım " Takamura Mamoru " sayesinde başlıyor. Ippo bizlere, çalışmanın, azmin ve isteği onlarca kez göstererek, Anime dünyasın da sağlam bir karakter olduğunu gösteriyor. Bu azim ve istek, Harem Animelerin deki gibi " X kişisini korumalıyım ! Ne olursa olsun ! Ve kız aşık olur " mantığı değil. İşte bu yüzden Ippo.

takamura.jpg

TAKAMURA MAMORU

Bazen güldürse de, nefret ettirse de, ringte işler değişiyor. Anime'de ki her karakterin " süper kahramanı" olan Takamura, omuzların da cidden büyük bir yük taşıyor. Beni en çok şaşırtan da, kötü adamı oynayıp gerektiğin de iyi adamı oynayabilme kabiliyetine sahip bir karakter. Tipinden de bakılırsa, Eskiden belalı bir liseli çocuğu. Ama geçmişi hakkın da fazla konuşursam Spoiler olucak, o yüzden fazla bahsedemem. :D

coach.jpg

KOÇ KAMOGAWA

Acıdığım tek adam olabilir Anime de. Ömrün den ömür gidiyor :D
Müthiş bir karakter. Fazla bilgi veremiyorum. Bitirince " Vay be" dedirtiyor. Öncelik ile Takamura'yı adam etmekle sorumlu dedemiz kendisi. Her ne kadar sevse de bir o kadar da kızıyor baya komik sahneler ortaya çıkıyor :D Bizim Ippoyu'da bir yandan çalıştırıyor. Amacı her koç gibi Salonuna ün katmak. Deha olarak biliniyor kendisi. Maç içinde dışardan izlerken onun yorumları kültür seviyemi arttırdı diyebilirim arkadaşlar. " SADECE 1 KEZ Ippo'ya "Ippo" demiştir. Gerisi KOZOU yani " ÇOCUK " "

Aoki.png

AOKI MASARU

Komedi sahnelerinin sol kolu olan Masaru. Cidden korkulası bir tipmi, Acınası bir tipmi, çözemedim. Ciddi olunca tam oluyor. İş komediye gelince, cidden güldürmeyi başarıyor. En yakın arkadaşı, Yoldaşı Kimura Tatsuya'dır. Boks'a da birlikte başlamışlar dır. Ring'te müthiş haraketlere sahip geleceği açık olan bir karakter. Geçmişi tabiki de Kimura Tatsuya ile. Lise'de herkesi dövebilen 2 genç.

attatsuya.jpg

KIMURA TATSUYA

Koç'dan sonra gelen en asi ve karizma karakter bana göre.
İş komediye kaçınca " Bu tatsuya mı ?!" diyorsunuz. Ama iş tekrar dan Abiliğe gelince, Tatsuya yapıyor yapacağını.

Aoki'nin yoldaşı dır. Ne olursa olsun birlikte haraket ederler. Birbirlerin den şaşırtıcı derece de iyi anlıyorlar. Geçmişi Aoki ile aynı. Zaten birlikteler demiştim. :D

wanpo.jpg

Bir kaç yan karakter bahsetme den önce.. En sevdiğim " Karakter?" Wanpo ile tanışın.

WANPO

Bukadar tatlı bir hayvan olamaz. Açıklayacak bir şey yok malesef :D
mimi.jpg

MIYATA ICHIROU

Bu arkadaş için fazla açıklama bulamıyorum. Anime de fazla ön planda ama sevmiyorum değil. Salona ilk üye olanlar dan ve cidden geleceği açık bir boksör. Ippo ile kapışmak icin can atıyor orası ayrı tabii.

HAJIME NO IPPO NEDİR ?

Anlamıysanız açıklık getiriyim :D Hajime No Ippo bir Boks mangasıdır. Manga halen devam etmekte. Ama anime 3 sezon ilerlemiştir. 4 gelicek diyorlar ama bilmiyorum, dediğim gibi manga halen devam ediyor. Genel olarak anime, Ippo'nun boks ile tanışmasını ve yükselmesin den geçiyor. En nadir özellikler den biri, bu anime de her karakterin kendisine ait hikayesi ve kazanma nedenleri var. Bu sebeple azmin ve sıkı çalışmanın neler gösterdiğini ispatlıyor bize Ippo. Gerektiğin de eğlendiren, Gerektiğin de ringte müthiş harikalar yaratan Ippo, Bizi klişe harem animelerin den ayırıp hatta boksa bile başlamamızı sağlıyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar. Umarım benim sayem de zamanınızı ayırıp bu efsane ye verirsiniz. İlla hatalar olur. Ban yeriz muhtemelen :D ileri de tekrar böyle bir şey yapmayı düşünüyorum. Ama çok yorucu :) hepinize iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anime inceleme denemez ama beni etkileyen nadir Animelerden. İlk defa böyle bir şey yapıyorum. Affınıza sığınıyorum.

Ana Karakterler:

Eki Görüntüle 252197
MAKUNOICHI IPPO

Babası nı çok genç yaşta kaybeden, Annesi ile "MAKUNOICHI BALIKÇILIK" dükkanın da çalışmakta olan, Utangaç, zeki, tatlı ve darp gören bir liseli arkadaşımız Ippo.

Bu karakterimizi sevme nedenim, Doğal yeteneği olmaması. Adam kendini geliştiriyor, ve çok çalışmanın neleri getirdiğini göz önüne seriyor. Boks'a birazdan tanıtacağım " Takamura Mamoru " sayesinde başlıyor. Ippo bizlere, çalışmanın, azmin ve isteği onlarca kez göstererek, Anime dünyasın da sağlam bir karakter olduğunu gösteriyor. Bu azim ve istek, Harem Animelerindeki gibi " X kişisini korumalıyım! Ne olursa olsun! Ve kız aşık olur " mantığı değil. İşte bu yüzden Ippo.

Eki Görüntüle 252198

TAKAMURA MAMORU

Bazen güldürse de, nefret ettirse de, ringte işler değişiyor. Anime'de ki her karakterin " süper kahramanı" olan Takamura, omuzların da cidden büyük bir yük taşıyor. Beni en çok şaşırtan da, kötü adamı oynayıp gerektiğin de iyi adamı oynayabilme kabiliyetine sahip bir karakter. Tipinden de bakılırsa, Eskiden belalı bir liseli çocuğu. Ama geçmişi hakkın da fazla konuşursam Spoiler olacak, o yüzden fazla bahsedemem. :D

Eki Görüntüle 252199
KOÇ KAMOGAWA

Acıdığım tek adam olabilir Anime de. Ömründen ömür gidiyor :D
Müthiş bir karakter. Fazla bilgi veremiyorum. Bitirince " Vay be" dedirtiyor. Öncelik ile Takamura'yı adam etmekle sorumlu dedemiz kendisi. Her ne kadar sevse de bir o kadar da kızıyor bayağı komik sahneler ortaya çıkıyor :D Bizim Ippoyu'da bir yandan çalıştırıyor. Amacı her koç gibi Salonuna ün katmak. Deha olarak biliniyor kendisi. Maç içinde dışardan izlerken onun yorumları kültür seviyemi arttırdı diyebilirim arkadaşlar. " SADECE 1 KEZ Ippo'ya "Ippo" demiştir. Gerisi KOZOU yani " çocuk " "

Eki Görüntüle 252202

AOKI MASARU

Komedi sahnelerinin sol kolu olan Masaru. Cidden korkulası bir tipmi, Acınası bir tipmi, çözemedim. Ciddi olunca tam oluyor. İş komediye gelince, cidden güldürmeyi başarıyor. En yakın arkadaşı, Yoldaşı Kimura Tatsuya'dır. Boks'a da birlikte başlamışlar dır. Ring'te müthiş hareketlere sahip geleceği açık olan bir karakter. Geçmişi tabii ki de Kimura Tatsuya ile. Lise'de herkesi dövebilen 2 genç.

Eki Görüntüle 252203

KIMURA TATSUYA

Koç'dan sonra gelen en asi ve karizma karakter bana göre.
İş komediye kaçınca " Bu tatsuya mı ?" Diyorsunuz. Ama iş tekrardan Abiliğe gelince, Tatsuya yapıyor yapacağını.

Aoki'nin yoldaşı dır. Ne olursa olsun birlikte hareket ederler. Birbirlerinden şaşırtıcı derece de iyi anlıyorlar. Geçmişi Aoki ile aynı. Zaten birlikteler demiştim. :D

Eki Görüntüle 252204

birkaç yan karakter bahsetmeden önce. En sevdiğim " Karakter?" Wanpo ile tanışın.

WANPO

Bu kadar tatlı bir hayvan olamaz. Açıklayacak bir şey yok maalesef :D
Eki Görüntüle 252205

MIYATA ICHIROU

Bu arkadaş için fazla açıklama bulamıyorum. Anime de fazla ön planda ama sevmiyorum değil. Salona ilk üye olanlardan ve cidden geleceği açık bir boksör. Ippo ile kapışmak için can atıyor orası ayrı tabii.

HAJIME NO IPPO NEDİR ?

Anlamıysanız açıklık getiriyim :D Hajime No Ippo bir Boks mangasıdır. Manga halen devam etmekte. Ama anime 3 sezon ilerlemiştir. 4 gelecek diyorlar ama bilmiyorum, dediğim gibi manga halen devam ediyor. Genel olarak anime, Ippo'nun boks ile tanışmasını ve yükselmesinden geçiyor. En nadir özelliklerden biri, bu anime de her karakterin kendisine ait hikayesi ve kazanma nedenleri var. Bu sebeple azmin ve sıkı çalışmanın neler gösterdiğini ispatlıyor bize Ippo. Gerektiğin de eğlendiren, Gerektiğin de ringte müthiş harikalar yaratan Ippo, Bizi klişe harem animelerinden ayırıp hatta boksa bile başlamamızı sağlıyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar. Umarım benim sayem de zamanınızı ayırıp bu efsane ye verirsiniz. İlla hatalar olur. Ban yeriz muhtemelen :D ileride tekrar böyle bir şey yapmayı düşünüyorum. Ama çok yorucu :) hepinize iyi günler dilerim.

4.Sezon hakkında bilgin var mı?

Geri
Yukarı