Hakkınızda çıkan dedikoduya ne tepki verirsiniz?

Çok doğru söylüyorsun, hiç kimseye sırrımı vermiyorum.
Ben yine de alttan almaya çalışıyorum, bir süre idare edeceğim, okul bittikten sonra daha da birbirimizi görmeyeceğiz bile.
O çok yakın dostluklar bile bitecek okul bitince.

Aynı kadere sahibiz. Ben 2 yıldır çekiyorum artık illallah ettim ve en sonunda patladım kardeşim. Tam bugün patladım. Hocanın dersinde öyle bir kudurttum ki anlatamam. Bir kere göz dağı vereceksin, sonra umursamayacaksın. Senden değerli mi var kardeşim?
Olmuyorsa sınıf değiştir. Olmuyorsa sıra değiştir.

Abicim bak bunu bilmende güzel bak daha bu sabah 9-10 arası bir kız gurubuyla sınıfta kavga ettim. Ne kadar haklı olursan ol yine kızı savunacaklardır. Kızlarla çok fazla tartışmaya girme güzel kardeşim. Dedikodunu yapsınlar. Çünkü seni kıskanıyorlar ve sende bir farklılık seziyorlar.
Eğer böyle bir durum varsa, hiç umursama. Farz et ki yanındakiler plastik lego oyuncağı ya da sıradan sarı bir muz.

Bir ara bir kız bizden 2 yaş büyük sevgilisi ve arkadaşlarına bizi dövdürmüştü bunlar bana sulanıyor diye yalan söyleyerek :D Bir de 6 kişilerdi biz 2 kişiydik. Ondan sonra biz arkadaşlarla bizi döven çocukların söylediği şeyleri bizi dövdüren kızın önünde makara yapıyorduk :D Ertesi gün müdür çağırdı annesi falan gelmiş biz disiplinlik olduk bir de :D :D Her daim kızı savunuyorlar.

Bir ara bir kız bizden 2 yaş büyük sevgilisi ve arkadaşlarına bizi dövdürmüştü bunlar bana sulanıyor diye yalan söyleyerek :D bir de 6 kişilerdi biz 2 kişiydik. Ondan sonra biz arkadaşlarla bizi döven çocukların söylediği şeyleri bizi dövdüren kızın önünde makara yapıyorduk :D ertesi gün müdür çağırdı annesi falan gelmiş biz disiplinlik olduk bir de :D :D her daim kızı savunuyorlar.

Abi gerçekten karşı cins ile sözlü kavgaya girdiğinde direkt sen suçlu oluyorsun.

Bir yerden sonra iyi olmuyor o maalesef, bir gün,iki gün, üçüncü gündede o oturtturur seni.
Bu tip olaylarda biraz daha olgun davranmak gerekir bence, öfke çözüm olmuyor.
Öfke değil, sadece ağzının payını vermekten bahsediyorum.
Değerini geç öğrendim.

Ne dediniz mesela nasıl koyuyorsunuz raconunuzu hocam? Bir de dedikodu yayılınca herkes konuşuyor herkesle laf dalaşına girmek sizi yormuyor mu?
Ya şöyle, geçen seneki üniversite sınavı sonrası artık uzun zamandır beni dedikodumu yapacak kadar tanıyan insanlardan uzağım mutluyum o sebeple. Ondan öncesinde genelde bana bir arkadaş ya da sohbet esnasında gelirdi bilgi, sallıyorum bir kıza yürüdüğüme dair dedikodu olduğunu söyledi aslı ne diye ben de bi(!) gitsinler dedim, daha ses seda gelmedi.
rahatsızlık veren kişiye duruma göre ağzımı bozmadan sert cevap veririm, farkındayım üstteki istediğiniz etkiyi oluşturmadı ama sözle güzel döverim.
Onun dışında eğer arkamdan iş çeviren arkadaşımsa hiç uğraşmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı