Hakkınızı aileniz de olsa kimseye yedirmeyin

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Arkadaşlar merhaba, sizlere anlatacağım hikayem de haklıyı veya haksızı değerlendirmenizi rica edeceğim.
Lisede 4 yıl ticaret meslek "bilgisayar web ve veri tabanı" üzerine okudum.
Abim beni web tasarım öğrenmem için meslek lisesinin bilgisayar bölümüne yazdırdı.

Bana sorulsa ben istemezdim. Gerçi ailem bana ne istediğimi sormaz ki. Düşüncelerim hatta yaşamam bile ailem için bir hüsran.
Aile ve mutluluk şu dünyada kazanabileceğimiz en güzel şeydir.
Liseyi bitirdikten sonra askerliğe gittim ve 20 yaşımda askerliğimi bitirmiş üstün başarı ve para ödülü 3500TL ile evime dönmüştüm.
Tabii liseyi 2017 de mezun olduktan sonra 2 yıl Migros Sanal Market ve Burger King'de çalıştım.
Aynı zaman da abime web sitesi yaparak müşteri bulma ve kurumsallaşma hususunda çok fazla emeğim olduğunu düşünüyorum.
O zamanlar aile işimiz diye özen gösterirdim. 1 gün sigortam yatırılmasa da, abim evimize bakardı.
Baba dost hayatı yaşıyordu tabii o konuya girmek istemiyorum anlayacağınız babam yok benim.
Gel zaman git zaman ticaret kafası olan abime bu zamana kadar her dediğini yaptım, askerden geldikten sonra yaptığı işte farklı bir alana yönlendi ve işi daha da büyüttü.
Tabii eline büyük paralar geçerdi tabii o da evlendi ve kardeşimle ve benimle olan ortaklığını ayırdı.
Kardeşime 1 ev aldı, 1 araba aldı.
Bana ne alındı diye sorarsanız almadığım paralar verdiğim emekler nereye gitti diye sorarsanız cevabını size vereyim.
Abimin cevabı: Sen bilgisayarda oturmakla ne iş yaptın? Hep bilgisayarda oturdun ne hakkın var?
Abi etme dedim senin sitelerine emek verdim şimdi bana bunu söylüyorsun sigortasız beş kuruşsuz çalıştırdın beni.
Zamanımı yıllarımı aldı benden.
Şimdi inşallah yarın bir markette iş görüşmesine gideceğim.
Abim almış yanına bir web tasarımcı oturmuşlar benimle konuşuyorlar.
Abim bana iadelin ne? Diye sordu.
Cevabım: İdealim abimin yıllarca beni 1 kuruş para vermeden aile şirketi diye sigortasız çalıştırmasına karşın 1 hakkımın olmamasını da söylemesi ile birlikte artık hakkımı helal edip kendi yolumu çizmek istiyorum.
Annem de abimin senelerdir beni bir enayi gibi çalıştırmasına ve gözünü para büyüyen abime karşın artık kendi otorite ve ekonomik özgürlüğümü kazanmam için artık kardeşimle yolumu ayırdım.
İnşallah markete girersem param ile kendim için bir site yaparak kendi yoluma bakmak istiyorum.
Bugün Cafe'de sırf ona artık hizmetçilik etmeyheceğim işe gireceğim diye günlerdir diken üstündeydi bugün Cafe de bana bağırdı gel sana 8000TL vereyim sifortanıda yapayım dedi. 5 sene çalıştırdı ne aldı? Ev mi araba mı? Hep bana hep bana dedi.

Siz siz olun kimsenin hakkına göz dikmeyin. Allah gözünü para bürüyenlere daha çok versin ki doysunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı