Haksız ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bunu merak ettiğim için soruyorum bu dedikleriniz fazla önemli mi? Markayı yanlış yazınca ceza alınıyor ama bazı moderatörler de harf hatası yapıyor ve o da cümle içerisindeki düzeni bozuyor. Sadece moderatörler de hata yapıyor ama onlar ceza almıyor tek bunu merak ediyorum.

Konuda noktadan önce boşluk bırakmayanlar ya da cümleler arasında boşluk bırakmayanlar var, görmezden geliyoruz ama devam ediyor. Uyarı versek ne olacak? Bir saat sonra hatalı uyarı konusu...

Hocam bunu merak ettiğim için soruyorum bu dedikleriniz fazla önemli mi? Markayı yanlış yazınca ceza alınıyor ama bazı moderatörler de harf hatası yapıyor ve o da cümle içerisindeki düzeni bozuyor. Sadece moderatörler de hata yapıyor ama onlar ceza almıyor tek bunu merak ediyorum.

Rapor atın, adminler denetleniyor diye biliyorum.

Moderatörlere de mi ceza verilsin? Bir yerin düzenini sağlayan insanlara ceza verilmesini istiyorsunuz, ilginç.

@Serendipity moderatörlerle ne alıp veremediğiniz var bilmiyorum. Ancak konudaki hataları savunmak için moderatör hatalarını öne sürmek mantıklı değil. Moderatör hata mı yapıyor? Rapor edin.

Ek olarak klavyede yanlış basma sonucu oluşan harf karışıklıklarına ceza vermiyoruz (direk --> direkt tarzı durumlar hariç). Elimizden geldiğince alttan almaya çalışıyoruz ama 200'den fazla mesajı olan bir kişi hâlâ noktaları nasıl yazacağını kestiremiyorsa, uyarı verdiğimiz zaman bize çıkışmayın.

• Moderatörler çok büyük hatalar yapmadıkları sürece ceza almıyorlar. Geçen aylarda macOS yükleyip macOS ile ilgilenen bir moderatör yanlış hatırlamıyorsam bir kullanıcıyı dolandırma olayı yaşanmıştı. Hemen moderatörlükten alındı, bir daha o kullanıcının Sosyal'e girdiğini bile görmedim.
  • Genellikle yeni gelen arkadaşlar bu sorunu yaşasa da bazen deneyimli, burada günlerini harcamış kullanıcılar da haksız cezalarla karşılaşabiliyorlar.
  • Moderatörlerin insan olduğunu, AI olmadığını da unutmamamız gerekiyor. Fakat bazı moderatörler bazı zamanlarda haksız yere kötü davrandıklarını birkaç kez gördüm. Bazı moderatörler cidden öyle, bazıları da cidden çok şakacı, saygılı ve anlayışlı.
  • Bu forumda en önemli olan şeylerden biri Türkçenin doğru kullanımı. Bir de üsluba dikkat. Bunlara dikkat ederseniz çoğunlukla tartışmalardan kaçmış olursunuz, dolayısıyla daha az ceza alırsınız.
  • Yeni gelen arkadaşlar üstlerine alınmasın, ama şu birkaç aydır Technopat Sosyal'de bir seviye düşme meselesi gözlemledim. Seviyesiz konuşmalar, laf sokmaya çalışmalar, en küçük şeyden tartışma çıkarmak isteyenlerle dolu. Hele bir de "fanboy" durumu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre verilen ceza haklı. YHA çok saçma. Blog kalitesini düşürüyor. Ayrıca haksız bir ceza yoktur. Ara sıra harf hataları yapabiliyorum, ama bu yüzden hiç ceza almadım mesela. Moderatörlerin üstüne gitmeyin. İşleri gerçekten zor. Ayrıca eleştirmek çok kolay. Bu kadar iyi biliyorsanız işi, buyrun siz yapın görelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı