Haksız yere kınama cezası aldım

k5ynr

Decapat
Daha fazla  
Mernis data kullanmanın suçu nedir? konumda bir çocuğu idareye şikayet etmiştim. Bugün sonuçlandı. Ben kınama cezası, çocuk 1-5 gün uzaklaştırma cezası aldı. Ben haksız yere suç aldığımı düşünüyorum suç alma sebebim "WhatsApp üzerinden tahrik ettiğiniz belirlenmiştir" öncelikle özet geçmem gerekirse çocuğa sınıfta kimlik bilgilerimi ve ailemin bilgilerini bulabileceğini iddia etti bende bulamazsın, yapamazsın demiştim sınıfta WhatsApp'ta öyle bir konuşmamız yok. Sizce bir kişi bir suçu icra ediyorsa ve bunu yaptığını kanıtlamak için, "kendi üzerimde" yaptığını kanıtlayıp şikayet ettiğim için ben tahrik etmekten (tahrik içeren mesaj yok sadece aslan, kral tarzında söylemde bulundum) çocuk ise suçu işlemekten ceza alıyor. Ayrıca tahrik etsem bile; kınama cezası almamı gerektiren bir suç değil haksız yere kınama cezası yedim. Çocuğa şu maddeden uzaklaştırma vermişler ğ) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) bilişim araçları veya sosyal medya yoluyla eğitim ve öğretim faaliyetlerine ve kişilere zarar vermek, bana hangi maddeden verdiklerini bilmiyorum ama.

Sizce ben haksız yere mi suç yedim yoksa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen niye şikayet ettin ki çocuğu? İstesem şimdi kaç kişinin T.C. bilgilerini bulurum, sen de dahil ve bununla ilgili bir şey de yapamazsın. Yıllardır internette bu veriler dolanıyor zaten. Sadece T.C. numaranla hiçbir şey yapamazlar. Tahrik kısmında dediğinize göre siz suçsuzsunuz bu arada. Neye göre WhatsApp üzerinden tahrik edildiği belirtilmiş? Aynı zamanda o çocuğa neye göre ceza verildi? Suçu kanıtlayacak bir delil var mıydı? Onun suçunu kanıtlayacak bir delil yoksa sizin için de yapılabilecek bir şey yok gibi görünüyor.

Sen niye şikayet ettin ki çocuğu? İstesem şimdi kaç kişinin T.C. Bilgilerini bulurum, sen de dahil ve bununla ilgili bir şey de yapamazsın. Yıllardır internette bu veriler dolanıyor zaten. Sadece T.C. Numaranla hiçbir şey yapamazlar. Tahrik kısmında dediğinize göre siz suçsuzsunuz bu arada.

Şikayet etme amacım tehditle parayla millete ilgi satması ve bana denk geldiği için şikayette bulundum. İstese herkes bulur ancak bu suç olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sizde bu işle uğraşıyorsanız sizde suçlusunuz demektir.

Sen niye şikayet ettin ki çocuğu? İstesem şimdi kaç kişinin T.C. Bilgilerini bulurum, sen de dahil ve bununla ilgili bir şey de yapamazsın. Yıllardır internette bu veriler dolanıyor zaten. Sadece T.C. Numaranla hiçbir şey yapamazlar. Tahrik kısmında dediğinize göre siz suçsuzsunuz bu arada. Neye göre WhatsApp üzerinden tahrik edildiği belirtilmiş? Aynı zamanda o çocuğa neye göre ceza verildi? Suçu kanıtlayacak bir delil var mıydı?

Evet, arkadaş suçsuz. Fakat şu an bu bilgilerin olduğu Discord sunucularında kendilerine 'i*tihar timi' adı verilen bir grup var. Siber suçlarla mücadeleye anında şikayet ediliyor.

Evet, arkadaş suçsuz. Fakat şu an bu bilgilerin olduğu Discord sunucularında kendilerine 'i*tihar timi' adı verilen bir grup var. Siber suçlarla mücadeleye anında şikayet ediliyor.
Ben haksız yere suç yedim değil mi? Bana kağıt verdiler ceza kağıdından bilgi edindiğime dair imza attım. Yarın tekrar konuşacağım bu konuyu disiplin kurulu ile ancak disipllin kurulundan bir hoca bana sende onu tahrik etmişsin gibi ithamlarda bulundu. Çocuk zaten bu data olayı ile arkadaşının evine kapıda ödeme yemek söylemiş ve bunu açıkça yapıyor ben yaptığını kanıtlayıp şikayet ettim. Tahrikten suç yedim whatsapp konuşmalarında aynen böyle "dc mi istedi bende -atabilirsen buraya at yani whatsappa, çocuğun numaradan attığını kanıtlamak için. "fake no çektiğin için mi geç attın bilgilerimi gülen yüz emoji" "benimle uğraşma başın belaya girer dedim" bu mesajlara itafen ehatsapptan tahrik etmekten dolayı ceza yemişim.

Ben haksız yere suç yedim değil mi? Bana kağıt verdiler ceza kağıdından bilgi edindiğime dair imza attım. Yarın tekrar konuşacağım bu konuyu disiplin kurulu ile ancak disipllin kurulundan bir hoca bana sende onu tahrik etmişsin gibi ithamlarda bulundu. Çocuk zaten bu data olayı ile arkadaşının evine kapıda ödeme yemek söylemiş ve bunu açıkça yapıyor ben yaptığını kanıtlayıp şikayet ettim. Tahrikten suç yedim WhatsApp konuşmalarında aynen böyle "DC mi istedi bende -atabilirsen buraya at yani WhatsApp'a, çocuğun numaradan attığını kanıtlamak için. "fake no çektiğin için mi geç attın bilgilerimi gülen yüz emoji" "benimle uğraşma başın belaya girer dedim" bu mesajlara ithafen ehatsapptan tahrik etmekten dolayı ceza yemişim.

Evet, olayı doğru anlattıysanız haklısınız.

Sadece T.C. var bir şey yapabilir mi?
Bir şey yapamaz.

Ben haksız yere suç yedim değil mi? Bana kağıt verdiler ceza kağıdından bilgi edindiğime dair imza attım. Yarın tekrar konuşacağım bu konuyu disiplin kurulu ile ancak disipllin kurulundan bir hoca bana sende onu tahrik etmişsin gibi ithamlarda bulundu. Çocuk zaten bu data olayı ile arkadaşının evine kapıda ödeme yemek söylemiş ve bunu açıkça yapıyor ben yaptığını kanıtlayıp şikayet ettim. Tahrikten suç yedim whatsapp konuşmalarında aynen böyle "dc mi istedi bende -atabilirsen buraya at yani whatsappa, çocuğun numaradan attığını kanıtlamak için. "fake no çektiğin için mi geç attın bilgilerimi gülen yüz emoji" "benimle uğraşma başın belaya girer dedim" bu mesajlara itafen ehatsapptan tahrik etmekten dolayı ceza yemişim.
Sizin anlattığınıza göre haksız yargılanmışsınız. Karşı taraf durumu nasıl izah etti?

Siz kaç yaşındasınız anlamıyorum bunun suç olduğunu nasıl gözünüz görmüyor.

Bir şey yapamaz.

Sizin anlattığınıza göre haksız yargılanmışsınız. Karşı taraf durumu nasıl izah etti?
Karşı taraf beni tahrik etti gibi söylemlerde bulunmuş hocaya, zorbalık yapmış demiş(zorbalık ne alaka bilmiyorum ne yapacağını şaşırmış) arkadaşlarını da sınıftan şahit tutmuşlar disiplin kurulu hepsi benim aleyhime kendi arkadaşlarını savunarak yorum yapmışlar yalancı şahitlik..

Ben haksız yere suç yedim değil mi? Bana kağıt verdiler ceza kağıdından bilgi edindiğime dair imza attım. Yarın tekrar konuşacağım bu konuyu disiplin kurulu ile ancak disipllin kurulundan bir hoca bana sende onu tahrik etmişsin gibi ithamlarda bulundu. Çocuk zaten bu data olayı ile arkadaşının evine kapıda ödeme yemek söylemiş ve bunu açıkça yapıyor ben yaptığını kanıtlayıp şikayet ettim. Tahrikten suç yedim WhatsApp konuşmalarında aynen böyle "DC mi istedi bende -atabilirsen buraya at yani WhatsApp'a, çocuğun numaradan attığını kanıtlamak için. "fake no çektiğin için mi geç attın bilgilerimi gülen yüz emoji" "benimle uğraşma başın belaya girer dedim" bu mesajlara ithafen ehatsapptan tahrik etmekten dolayı ceza yemişim.

Siz kaç yaşındasınız anlamıyorum bunun suç olduğunu nasıl gözünüz görmüyor.

Suc oldugunu biliyorum ama eger bana karsı yaparsa korkutma amacı.

Bir şey yapamaz.

Bir yere kayıt falan olcaz die bahsediolardı.

Geri
Yukarı