Hala G3258 işlemciyi önerir misiniz ?

LeGenDofHelly

Hectopat
Recep Baltaş ben de G3258'li Bir sistem Topluycam Yılbaşından sonra. Yeni nesile giriyoruz bunu belirtiyim. Hala bu işlemciyi önerir misin ? R7 250 2gb ekran kartıyla topluycam. Tabii ki de t2 blizzard soğutucu takıcam. İlerleyen zamanlarda ekran kartını gddr 5 2gb 256bit kart ile değiştiricem ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi güncelleme şansınız olacak ise G3258 başlangıç olarak iyi bir tercihtir olabilir. Overlock yetenegi güzel. Fakat sogutucu olarak 3pinli o denli hafif bir sogutucuya o paralar verilmez. Şuan T2 Mini'nin sayış fiyatı 60 TL civarlarında. Bu bütçe ile daha fazla hava üfleyen daha iyi sogutan 4 pwm girili sogutucular mevcut. Mesela akasa venom pico veya xıgmatek tyr sd962.

Eger sistem satın alınacak ve uzun süre güncellenmecekse, Athlon X4 860K tercih edebilirsiniz. 28NM ile üretilmiş bir işlemci ve rakibi AMD işlemcilerden çekirdek performansı bir adım daha iyi. X4 860K nın yanıan benim önerdigim sogutuculardan birisini alırsınız işlemciyide 4.4 4.5 GHZ seviyelerine çekersiniz. Sizi rahat ettirir.

6ACBA2F7B63FDDED929E98B980812454.jpg

AMD Athlon™ Processors

Burada AMD kendince bir karşılaştırma yapmış.

İleride i3 i5 i7 güncelleme şansım var derseniz G3258 tercih edilebilir.

Buda sogutucu incelemem: Akasa Venom Pico İşlemci Sogutucu | Sayfa 2 | Technopat Sosyal

T'2 mini den başarılı oldugu aşikar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı