Hala neden evlenemedim?

ASSASSIN0147

Hectopat
Makaleler
1
İyi bayramlar. Canımı sıkan bir durumdan bahsedeceğim. 28 yaşındayım. Ne el ele tutuştum ne öpüştüm. Hiç sevgilim olmadı. Uzun süreli çevremdeki herkes evlenir nişanlanır ya da ilişkilerinin yıl dönümünü kutlayıp tatile çıkar babam ve amcam evlenecek birini arar bana ama bulamaz bir türlü. Param var evim var mesleğim var yakışıklı olduğumu söylerler. Kendime bakarım sosyal medyadan bulamadım kızlar bana karşı ilgisiz. Kitap okurum modern klasikleri popüler filmleri izlerim fiziğimde iyi göbek yok. Kuzenler bulamaz arkadaşlarım bulamaz. Kaç tane spor salonu değiştirdim ama yok. Evleneceğim vallahi düzgün kız bulursam. Kim ne derse desin. 2 milyon TL harcamam gerekse bile düğüne evleneceğim. Cinsellik hiç yaşamadım s. İgara içki kullanmam. Kızlardan hiç ilgi görmedim bende isterim el ele tutuşmak öpüşmek sohbet etmek beraber film izlemek kahve içmek iki medeni insan gibi abi neden bu kadar zor çevremdekilerin %99 unun sevgilisi nişanlısı ya da eşi var kriz geçireceğim.

İyi bayramlar. Canımı sıkan bir durumdan bahsedeceğim. 28 yaşındayım. Ne el ele tutuştum ne öpüştüm. Hiç sevgilim olmadı. Uzun süreli çevremdeki herkes evlenir nişanlanır ya da ilişkilerinin yıl dönümünü kutlayıp tatile çıkar babam ve amcam evlenecek birini arar bana ama bulamaz bir türlü. Param var evim var mesleğim var yakışıklı olduğumu söylerler. Kendime bakarım sosyal medyadan bulamadım kızlar bana karşı ilgisiz. Kitap okurum modern klasikleri popüler filmleri izlerim fiziğimde iyi göbek yok. Kuzenler bulamaz arkadaşlarım bulamaz. Kaç tane spor salonu değiştirdim ama yok. Evleneceğim vallahi düzgün kız bulursam. Kim ne derse desin. 2 milyon TL harcamam gerekse bile düğüne evleneceğim. Cinsellik hiç yaşamadım s. İgara içki kullanmam. Kızlardan hiç ilgi görmedim bende isterim el ele tutuşmak öpüşmek sohbet etmek beraber film izlemek kahve içmek iki medeni insan gibi abi neden bu kadar zor çevremdekilerin %99 unun sevgilisi nişanlısı ya da eşi var kriz geçireceğim.
Ortamlara karışmayı dene yakın arkadaş aracılığıyla bulmayı dene çok seçenek var. Ancak tabiri caizse düzgün birini bulmak zor.

Hocam kadınlar gökten kucağınıza düşmez ortamlara takılın kulüp bar vs arkadaşlarınızla gidin elbet bir iki kızla göz göze gelirsiniz.

Evlenip ne yapacaksın ağabeyim. Vallahi de billahi de üzülmene değmez. Yapacağın masrafla yatırım yapabilirsin. Ailene harcayabilirsin. İstediğin teknolojik aletleri alabilirsin. Tavsiyem tek başına eğlenmeyi öğren. Akşam işten gelince rekabetçi veya hikayeli oyunlar oyna, hafta sonları yakınlarındaki şehirleri gezmeye git, arkadaşlarınla buluş. Evlenince bir şey değişmeyecek.

Victim mentality hocam.

Elimden gelen her şeyi yaptım inan bana.

Hocam kadınlar gökten kucağınıza düşmez ortamlara takılın kulüp bar vs arkadaşlarınızla gidin elbet bir iki kızla göz göze gelirsiniz.
Yapmadığım şey kalmadı bunca yıl

Ortamlara karışmayı dene yakın arkadaş aracılığıyla bulmayı dene çok seçenek var. Ancak tabiri caizse düzgün birini bulmak zor.

Gezip tozarım her yerde ama yok abi.

Çok zor bir mesele. Hele eski nesille kendini karşılaştırıyorsan baya psikoloji bozuyor. Babaya bakıyorsun 18 20'sinde evlenmiş, bizim yaşa geldiğinde artık son çocuğunu doğurtmuş hayatına bakıyordur. Biz hala çocuk gibiyiz, bir türlü büyüyemedik. Biz diyorum, 3 yaş var aramızda ama bazen bana da gelmiyor değil bu sinir bozan düşünceler. Çoğu içgüdüsel, biraz aptalca. Geniş bakınca o kadar da kötü bir şey değil ama yine de insan evde bir ses istiyor.
Tavsiye vereyim, kaçak oyna. Avcıyı herkes sevmiyor, karşı cinsi korkutma. :D Kendin ol, ilgi alanlarına yönel. Sosyal medya olur, sosyal çevreler olur oralarda takıl. Bar mar anlamam ben, yardım kuruluşlarına bak. Gönüllü çalışılabilen yerler var oralara katıl. Bir yerlere katıl yani, insanlarla iletişime geç. Birilerinin bulmasını bekleme. Farklı yönden tekrar ediyorum, birilerinin seni keşfetmesini bekleme.

Köşede beklersen kimse gelmez sana. Atik olacaksın yoksa olmaz bu işler.

Geri
Yukarı